ماهان سرویس .

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی + راه حل

همه ما انتظار داریم لباس های تازه شسته شده در داخل ماشین لباسشویی کاملاً تمیز و نرم بوده و بوی خوب تازگی داشته باشند. اما در صورت تمیز نشستن ماشین لباسشویی چه اتفاقی می‌افتد؟
به خاطر داشته باشید که تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل تمیز نبودن داخل ماشین لباسشویی باشد نه به دلیل خرابی دستگاه . بنابراین قبل از صرف هزینه زیاد برای تعمیرات غیر ضروری ابتدا باید ماشین لباسشویی خود را کاملاً تمیز کنید تا بتوانید از لکه دار شدن لباس های خود جلوگیری کنید.

دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

دلایل تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی و منشا لکه های روی آنها را شناسایی کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است مشخص کنید چه چیزی باعث ایجاد مشکل شده است. اگر لکه های مواد شوینده و نرم کننده روی لباس وجود دارد باید مقدار کمتری از این محصولات در داخل ماشین لباسشویی استفاده کنید و یا لباس های کمتری را در داخل درام دستگاه قرار دهید.
زیرا در صورتی که ماشین لباسشویی را بیش از حد بار کنید دستگاه مجبور می شود دو برابر بیشتر کار کند که در این صورت لباس ها به راحتی با مواد شوینده و نرم کننده لکه دار می شوند ، زیرا جای کافی برای رقیق شدن این محصولات در داخل درام ماشین لباسشویی وجود ندارد.
اگر لکه های روی لباس ناشی از مواد شوینده و نرم کننده نیست قطعاً باید ماشین لباسشویی خود را توسط پاک کننده های مخصوص تمیز کنید تا باقیمانده کثیفی و بوی بد ماشین لباسشویی را از بین ببرند .
زیرا در صورتی که لباس های شما پس از شستشو در داخل ماشین لباسشویی لکه دار بوده و تمیز نمی شوند نمی توانید از آن ها به خاطر کثیفی و بوی بدی که می دهند استفاده کنید.

تمیز نشستن ماشین لباسشویی
تمیز نشستن ماشین لباسشویی

نکاتی برای جلوگیری از لک شدن لباس در داخل ماشین لباسشویی

توصیه های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای جلوگیری از لکه دار شدن و تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در داخل ماشین لباسشویی استفاده کنید که برخی از آنها عبارتند از:

1. تمیز کردن ماشین لباسشویی

این نکته به امکان روشن کردن ماشین لباسشویی و انجام چرخه شستشو با وجود خالی بودن درام ماشین لباسشویی اشاره دارد که می تواند به از بین رفتن مواد شوینده تجمع یافته کمک نموده و باعث تمیزی داخل دستگاه شود.

2. کشوی مخصوص مواد شوینده و نرم کننده ماشین لباسشویی را تمیز کنید.

برای جلوگیری از تجمع بقایای مواد شوینده و نرم کننده در داخل کشوی مخصوص در ماشین لباسشویی می توانید کشو را با آب گرم تمیز کرده و بقایای این مواد شوینده را کاملاً از بین ببرید.

3. تمیز کردن فیلتر های ماشین لباسشویی

از آنجایی که ممکن است فیلترهای ماشین لباسشویی با مقدار زیادی زباله مسدود شده و باعث تمیز نشدن لباسها پس از شستشو در داخل ماشین لباسشویی شوند تمیز کردن و رفع انسداد این فیلترها به صورت منظم الزامی است.
نکته دیگری که می توانید روی آن تمرکز کنید تمیز کردن لاستیک های درزگیر دور درب ماشین لباسشویی برای از بین بردن گرد و غبار و کثیفی می باشد.

4. توجه به گرم شدن آب توسط دستگاه

در صورتی که ماشین لباسشویی شما آب را تا دمای مناسب گرم نمی کند یا آب اصلاً در داخل دستگاه گرم نمی شود این کار بر توانایی ماشین لباسشویی در از بین بردن کثیفی ها و لکه ها اثر منفی گذاشته و باعث تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو در ماشین لباسشویی می شود.
بنابراین باید مطمئن شوید آب در داخل ماشین لباسشویی گرم می شود. بدین منظور در حین عملکرد دستگاه از بیرون به داخل درام دستگاه نگاه کنید. در صورتی که شیشه دستگاه بخار کرده باشد نشان دهنده گرم بودن آب است، در غیر این صورت ممکن است دستگاه با مشکلاتی نظیر خراب شدن المنت، پاره یا فرسوده شدن درایور محرک یا فرسودگی بلبرینگ ها مواجه شده و نیاز است که از یک تعمیرکار ماهر و تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم؟

به دلیل مرطوب بودن داخل درام ماشین لباسشویی، ایجاد کپک در این ناحیه امری طبیعی است بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی تمیز کردن منظم دستگاه ضروری است. بدین منظور استفاده از پاک کننده مخصوص ماشین لباسشویی به دستگاه کمک می کند تا برای مدت طولانی تری تمیز مانده و همچنین عملکرد صحیح دستگاه را بازیابی و حفظ می کند .
به منظور تمیز کردن ماشین لباسشویی ابتدا محفظه مواد شوینده را جدا کرده و آن را داخل آب و مواد شوینده به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید تا خیس بخورد سپس محفظه را کامل شسته و دوباره در جای خود قرار دهید.
مقداری از ماده پاک کننده مخصوص ماشین لباسشویی را روی یک پارچه ریخته و لاستیک های دور در دستگاه را کاملاً تمیز کنید و سپس با یک پارچه مرطوب این مواد را از روی درزگیر های دور در دستگاه پاک کنید.
مقداری ماده شوینده یا سرکه را در درام دستگاه ریخته و ماشین لباسشویی را به صورت خالی روشن کنید.
با انجام این کار به صورت ماهانه می توانید ماشین لباسشویی خود را از هرگونه آلودگی و بوی بد در حین چرخه شستشو خلاص کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *