ماهان سرویس .

چطور نشتی آب از شیلنگ ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

طبق عادت ماشین لباسشویی را روشن کردید و بعد از مدتی متوجه نشتی شدید. شاید آب از محل اتصال شیلنگ ورودی به منبع آب نشت می کند یا در محل اتصال شیلنگ و شیر ورودی نشتی ظاهر شده است. در حالت دوم، اگر ماشین لباسشویی مجهز به سیستم محافظت از نشت باشد، ممکن است کار کند. سپس واشر متوقف می شود، پمپ تخلیه را روشن می کند و خطای نشتی می دهد.
در نهایت، نادرترین گزینه نشتی در خود شیلنگ است. اگر از نظر مکانیکی آسیب دیده باشد (مثلاً روی آن پا گذاشته شده یا چیز سنگینی رها شده باشد)، نشتی می تواند محتمل باشد.
اما جریان آب خروجی هر چه کوچک یا بزرگ باشد، قطعا رفع نشتی ضروری است.
توجه داشته باشید ، اول از همه ، باید منبع آب ماشین لباسشویی را قطع کنید. سپس دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید و تنها پس از آن به هر کار تعمیر ادامه دهید.

چطور نشتی آب از شیلنگ ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟
چطور نشتی آب از شیلنگ ماشین لباسشویی را رفع کنیم؟

دلایل نشتی آب از شیلنگ ماشین لباسشویی و اقداماتی که باید در مورد آن انجام داد :

نشتی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. بر اساس آن روش حل مسئله مشخص می شود.

1 . واشر و مهره شلنگ شل شده است رایج ترین دلیلی که باعث می شود شیلنگ ورودی در محل اتصال با شیر ورودی یا منبع آب جریان یابد، شل شدن مهره است. در چنین شرایطی کافی است آن را سفت کنید. بهتر است این کار را با دستان خود انجام دهید، نه با ابزار، تا مهره شکسته نشود یا واشر پاره نشود.

2. رسوب یا زنگ زدگی آب لوله کشی زیر واشر. ناخالصی های زیاد از آب می تواند باعث شود که واشر به درستی کار نکند و آن طور که انتظار می رود جا نیفتد. برای حل مشکل، به سادگی واشر را بردارید، زیر آب جاری بشویید و تعویض کنید.

3. واشر شلنگ فرسوده. مانند سایر واشرها، قطعات لاستیکی در شیلنگ ورودی به مرور زمان فرسوده می شوند. واشر باید با یک واشر جدید تعویض شود. به عنوان یک راه حل موقت، می توانید واشرها را تعویض کنید (شیلنگ تامین آب دارای دو واشر است، یکی در هر انتها). اگر تعویض واشر کمکی نکرد، بهتر است کل شیلنگ را عوض کنید.

4. شیلنگ ورودی آسیب دیده است. اگر دیدید که از خود شیلنگ آب می ریزد، به احتمال زیاد از نظر مکانیکی آسیب دیده است. تنها یک گزینه وجود دارد: شیلنگ را به طور کامل تعویض کنید.

با سرویس به موقع ورفع سریع مشکلات ، ضمن افزایش طول عمر دستگاه ، دیرتر نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *