ماهان سرویس .

نمایندگی تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی در کرج

تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی در کرج توسط ماهان سرویس ، با لوازم یدکی با کیفیت و اصلی انجام می شود.

در صورتی که کاسه نمد ماشین لباسشویی شما نشتی داشته باشد باید تعویض شود، تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی تقریبا آسان بوده و ممکن است توسط خود شما قابل انجام باشد . اما اگر قادر به انجام این کار نیستید می ‌توانید از ماهان سرویس که یکی از مراکز معتبر تعمیر ماشین لباسشویی و تعویض قطعات آن در کرج است ، کمک بگیرید.
نشتی یافتن آب به دلیل خراب بودن کاسه نمد در ماشین لباسشویی مشکل آزار هنده ای است که در این صورت ممکن است متوجه شوید آب از داخل ماشین لباسشویی به بیرون ریخته یا کپک در مکان هایی که آبریزی وجود دارد رشد کرده است.

ماهان سرویس مرکز تخصصی تعمیر و تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی در کرج

✵ تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی
✵ تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی ال جی
✵ تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی سامسونگ
✵ تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی بوش و…
✵ تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

نحوه تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی

در صورتی که پس از بررسی متوجه آسیب ، خرابی یا پارگی کاسه نمد ماشین لباسشویی خود شده اید باید آن را تعویض کنید . راه های مختلفی وجود دارد که می توانید در این زمینه اقدام کنید . تعمیر کاسه نمد در برخی مدل های ماشین لباسشویی راحت تر از بقیه است اما این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه کاسه نمد ماشین لباسشویی را تقریبا برای هر مدلی تعویض کنید.
برای این کار ابتدا لازم است کاسه نمد قدیمی که دچار مشکل شده است را بردارید، بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید.

1. ماشین لباسشویی را از برق بکشید.

اولین قدم برای تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی این است که دستگاه را از برق بکشید . هنگامی که شما کارهای تعمیراتی ماشین لباسشویی را انجام می‌ دهید نباید برقی به دستگاه وارد شود.

2. پیچ های پنل جلویی دستگاه را باز کنید.

این کار به طور کامل در همه مدل های ماشین لباسشویی امکان پذیر نیست و در دستگاه های مختلف پیچ ها را در مکان های متفاوت می توان پیدا کرد . همچنین امکان تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی بدون جدا کردن پنل جلویی نیز وجود دارد، اما بسیار پیچیده‌ تر و خطرناک‌تر است. برای اطلاع از نحوه جدا کردن پنل جلوی ماشین لباسشویی ، مدل دستگاهتان را به صورت آنلاین سرچ کنید تا به طور دقیق این کار را انجام دهید.
در صورتی که باز کردن پنل جلوی دستگاه شما غیر ممکن است چند گزینه وجود دارد که می تواند فرایند تعویض کاسه نمد را کمی آسان کند:
– درب ماشین لباسشویی را به طور کامل با جدا کردن لولا ها از دستگاه جدا کنید تا دسترسی شما از بالا به پایین به کاسه نمد امکان ‌پذیر باشد.
– دستگاه را با دقت روی پشت آن قرار دهید تا درام از دهانه خارج شود . با این کار فضای بیشتری برای تعویض کاسه نمد خواهید داشت.

 تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی
تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی

3. نوار نگهدارنده بیرونی را بردارید.

بیشتر کاسه نمد های درب لباسشویی مجهز به فنر یا نوار نگهدارنده پلاستیکی هستند که قبل از خارج کردن کاسه نمد باید جدا شوند . با استفاده از یک پیچ گوشتی سر صاف یا دو سو اطراف لبه را جدا کرده و این نوار لاستیکی را کاملاً جدا کنید. در برخی از مدل های ماشین لباسشویی ممکن است فنر بیرونی در درب وجود نداشته باشد که در این صورت کار شما کمی راحت تر می شود.

4. کاسه نمد درب را داخل ماشین لباسشویی تا کنید.

کاسه نمد درب دستگاه را به آرامی با استفاده از نوک انگشتان یا پیچ گوشتی دو سو از لبه درام تا کنید. این کار به شما امکان دسترسی به فنر نگهدارنده داخلی یا نوار لاستیکی اطراف در آن را می دهد. ممکن است گیره هایی وجود داشته باشد که کاسه نمد را در جای خود ثابت نگه می دارد که می توان با استفاده از پیچ گوشتی یا باز کردن پیچ هایی که آنها را در جای خود نگه داشته، جدا کرد. این موارد ممکن است در مدل ماشین لباسشویی شما وجود نداشته باشند که باعث آسان تر شدن کار شما می شود.

5. فنر، نوار لاستیکی یا بندهای نگهدارنده را جدا کنید.

نوار لاستیکی که مهر و موم درب را محکم در جای خود نگه می دارد به عنوان مهمترین بخش برای نگه داشتن درب در جای خود در نظر گرفته می ‌شود که جدا کردن آن می تواند بسیار دشوار باشد. این نوار ها کمی با نوار بیرونی متفاوت هستند و معمولاً دارای یک پیچ و مهره هستند که فنر را در جای خود نگه می دارد . برای دسترسی مستقیم از دهانه بالایی ماشین لباسشویی ابتدا اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای ماشین لباسشویی باز و جدا شده است . با استفاده از یک پیچ گوشتی دو سو مهره یا نوار لاستیکی را باز کنید تا مهر و موم آن جدا شود . از پایین شروع کنید و پیچ گوشتی دو سو را زیر فنر یا نوار لاستیکی بلغزانید تا به آرامی آن را از درام جدا کنید.
به موقعیت آن توجه داشته باشید زیرا کاسه نمد جدید سوراخ های مشابهی برای زهکشی دارند که باید در همان مکان در دستگاه نصب شوند.

6. کاسه نمد را جدا کنید.

کاسه نمد ماشین لباسشویی را از درام جدا کنید. این کار بسیار آسان است ، زیرا نباید چیزی آن را در جای خود نگه دارد . با این حال ممکن است متوجه شوید که کاسه ‌نمد شما سفت شده و یا در جای خود چسبیده است . بنابراین هنگام بیرون کشیدن آن از ماشین لباسشویی دقت کنید و مراقب باشید.

نحوه نصب کاسه نمد جدید

درام ماشین لباسشویی را تمیز کنید.
آلودگی اضافی را از داخل درام و روی درب ماشین لباسشویی خود پاک کنید.

کاسه نمد جدید را روغن کاری کنید.
برخی از کاسه نمد های جدید از قبل روغنکاری شده هستند در غیر این صورت از مواد شوینده برای تعویض آن استفاده کنید.

کاسه نمد جدید را روی خود درام قرار دهید.
سوراخ های زهکشی در پایین کاسه نمد را با سوراخ های درب دستگاه خود تراز کنید.

فنر یا نوار لاستیکی داخلی را نصب کنید.
این کار می تواند دشوارتر از برداشتن آن باشد . با بالا رفتن سن برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی فنر داخلی می‌ تواند سفت شده و به سختی شل شود اگر این طور است باید تلاش زیادی نموده تا بتوانید فنر داخلی را تطبیق دهید . پیچ یا مهره سفت کننده را در بالا نگه دارید و بقیه نوار را با استفاده از یک پیچ گوشتی دو سو روی لبه قرار دهید تا کاسه نمد جدید درب را ببندید.

کاسه نمد جدید درب را ببندید.
اکنون قسمت سخت کار از راه رسیده است که زمان باز کردن کاسه نمد در قسمت بیرونی درام است . برای این کار نوار نگهدارنده بیرونی را دوباره ببندید تا کاسه نمد را در جای خود نگه دارد.

قطعات نهایی را نصب کنید.
در نهایت زمان آن رسیده است که تمام قطعاتی را که در ابتدا جدا کرده اید دوباره در جای خود نصب کنید.
در برخی از ماشین های لباس شویی نیاز به برداشتن پنل جلویی یا درب نیست، اما برای سهولت دسترسی به قسمت داخلی دستگاه این کار توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *