ماهان سرویس .

راهنمای کار و استفاده از ماشین ظرفشویی

استفاده از ماشین ظرفشویی کار سختی نیست . ماشین ظرفشویی مانند رباتی است که ظروف کثیف را شستشو داده و تمیز می کند. در صورتی که این دستگاه خراب شود، برای تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج مراکز معتبری وجود دارند که آماده ارائه هرگونه خدمات و تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشند.
در این مقاله به نحوه نگه داری، عیوب رایج ماشین ظرفشویی پرداخته ایم.

عملکرد ماشین ظرفشویی

هنگامی که ظرف های کثیف در داخل ماشین ظرفشویی چیده شده و مواد شوینده به آن اضافه می شوند شما باید تایمر آن را تنظیم کنید، سپس ماشین ظرفشویی عملیات های زیر را انجام می دهد :

– اضافه کردن آب
– بالا بردن دمای آب تا حد مناسب
– باز کردن پخش کننده شوینده در زمان مناسب
– شلیک کردن آب بر روی ظروف چهت پاک ردن واد از روی آن ها
– تخلیه آب های کثیف
– اسپری آب تمیز روی ظروف
– تخلیه دوباره آب

راهنمای کار و استفاده از ماشین ظرفشویی
راهنمای کار و استفاده از ماشین ظرفشویی

علاوه بر موارد ذکر شده یک سنسور برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و یا صدمه دیدن ظروف شما آب و هوای داخل ماشین ظرفشویی را تشخیص می دهد و یک سنسور دیگر نیز وجود دارد که هنگامی که سطح آب خیلی زیاد باشد عملکرد تخلیه را فعال می کند تا از سرریز شدن آب ماشین ظرفشویی جلوگیری شود.
در برخی از ماشین های ظرفشویی نیز، سنسور های وجود دارد که می تواند کثیفی آب را تشخیص دهد و هنگامی که آب به اندازه کافی واضح و شفاف می شود، ماشین ظرفشویی متوجه می‌شود که ظروف تمیز شده اند.

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی

حتی اگر ماشین ظرفشویی بیشتر کارها را انجام دهد، باز انسان نیز در آن نقشی ایفا می کند. در اینجا چند راهنمایی برای استفاده درست از ماشین ظرفشویی آمده است که به شما کمک می کند تا عمر ماشین ظرفشویی خود را افزایش دهید.
– از مواد شوینده معمولی ظروف برای ماشین ظرفشویی استفاده نکنید، زیرا در این صورت کف از ماشین ظرفشویی سرریز می شود
– ماشین ظرفشویی را بیش از حد با ظروف پر نکنید و برای پاشیدن آب بر روی ظروف جایی بگذارید.
– کثیف ترین قسمت ظروف را به سمت جت‌های پاششی بگذارید که معمولاً در مرکز قرار دارند.
– سعی کنید کاسه‌ها، قاشق ها و سایر ظروف که دارای اشکال یکسان هستند، از هم جدا کنید. در غیر این صورت در کنار یکدیگر قرار گرفته و آب نمی تواند به هر قسمت از ظرف برسد.
– ظروف چدنی، چوبی و کریستال را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا گرمای بیش از حد داخل آن این دستگاه، ظروف را خراب می کند بهتر است آن ها را با دست بشویید.
– از ماشین ظرفشویی در ساعاتی از روز استفاده کنید که فشار آب زیاد باشد مانند اواخر شب، و از وسایل دیگر مانند ماشین لباسشویی در حین استفاده از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید.
– اگر در منطقه شما آب دارای سختی است، ممکن است جت های آب مسدود شده شوند. بنابراین لازم است هر جت را پاک کنید. برای این کار لازم است ماهی یک بار ماشین ظرفشویی را به صورت خالی با مقداری سرکه و مواد شوینده تمیز کنید و همچنین هنگام شستشو از مواد شوینده ماشین ظرفشویی کمی بیشتر استفاده کنید.
– ظروف پلاستیکی را در داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید، به خصوص اگر از چرخه خشک کردن گرم استفاده می کنید. عنصر گرمایشی می تواند پلاستیک را ذوب کند.
نکته دیگر در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، مواد شوینده ان می باشد. مواد شوینده مواد معدنی و سختی موجود در آب را خنثی می‌کنند. آنها حاوی حلال هایی هستند که به حل کردن مواد غذایی کمک می کنند.
همچنین دارای مواد ساینده ای می باشند که به راحتی مواد غذایی چسبیده به روی ظروف را پاک می کنند. بنابراین لازم است که فقط از مواد شوینده مخصوص ماشین های ظرفشویی استفاده کنید. زیرا این موادشوینده فقط مخصوص این ماشین ها فرموله می شوند. مواد شوینده دیگر می‌توانند به ظروف آسیب رسانده و ماشین ظرفشویی را نیز خراب کند.

مشکلات و خرابی های رایج در ماشین ظرفشویی

1. ظروف تمیز نمی شوند.

این مشکل می تواند ناشی از نحوه استفاده از دستگاه باشد. همچنین می تواند ناشی از عملکرد داخلی ماشین ظرفشویی مانند سووئیچ شناور یا نقص بازوی اسپری باشد.

۲. ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

هنگامی که ماشین ظرفشویی را راه اندازی می کنید و صدای خاصی می شنوید، این مسئله ممکن است به خاطر خراب شدن موتور باشد. در صورتی که صدایی شنیده نشود ممکن است به دلیل پمپ مسدود شده یا یک سوئیچ خراب باشد که این ها مشکلات پیچیده ای هستند که نیاز به کمک گرفتن از افراد حرفه ای دارد.

۳. آبگیری انجام نمی شود.

یکی از دلایل احتمالی این مشکل شناور شدن شناور است. شناور وظیفه سیگنال دهی آب را برای خاموش شدن در هنگام رسیدن به سطح معینی دارد.

۴. تخلیه آب صورت نمی‌گیرد.

محتمل‌ترین مقصر این مشکل تخلیه مسدود شده است. همچنین یک پمپ تخلیه شکسته و یک سنسور تخلیه خراب نیز این مشکل را ایجاد می کنند.

۵. آب از ماشین ظرفشویی به بیرون نشت می کند.

هنگامی که ماشین ظرفشویی را بیش از حد از ظروف پر کرده باشید این مشکل ایچاد می شود. همچنین نشت منظم آب به معنای خراب شدن واشر یا مهر و موم درب است. در مقابل اتصال شلنگ تخلیه نیز می‌تواند شل شده و در نتیجه نشت ایجاد شود.

۶. درب دستگاه قفل نمی شود.

قفل درب شما یکی از پرکاربردترین قسمت های خارجی ماشین ظرفشویی است. اگر این کار به درستی انجام نشده است ، سوزن درب را برای سایش و همچنین کنترل الکترونیکی بررسی کنید.

۷. ماشین ظرفشویی دارای سر و صدای زیادی می باشند.

اگر سطح سر و صدای ماشین ظرفشویی شما افزایش یافته است، احتمالاً نشان دهنده یک مشکل است که شایع ترین مشکل این است که بازوی اسپری به ظروف برخورد می کند. همچنین پمپ نیز ممکن است ناقص باشد.

۸. ظروف به درستی خشک نمی شوند.

این مشکل مربوط به عنصر گرمایشی می باشد که باید بررسی شده تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

۹. مواد شوینده به طور کامل استفاده نمی شود.

این مسئله به دلیل گیر کردن مواد غذایی داخل درب جایگاه مواد شوینده می باشد. آنجا را تمیز کرده و مطمئن شوید که به راحتی باز می شود.

۱۰. چرخه شستشو بسیار طولانی شده و یا کامل نمی شود.

احتمالاً این مشکل در مورد موتور، تایمر، ترموستات یا عنصر گرمایشی است که باید بررسی شودند.

۱۱. ظروف پس از شستشو دارای لکه و چربی بوده و اثرات مواد غذایی روی آن باقی مانده است.

در صورت خرابی و مشکل در دستگاه خو، شما می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج با مراکز و نمایندگی های معتبر موجود در این شهر تماس بگیرید تا آنها با کمک نیروهای ماهر، با تجربه، آموزش دیده و کاربلد خود در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنند.

ماهان سرویس مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج . تماس با ماهان سرویس
تلفن : 09353001695 – 33536998 (026)

ال جی ، سامسونگ ، پاکشوما ، کرال ،بوش ، AEG ،بکو ، بلومبرگ، دوو ، شارپ ، کنوود ، الگانس ، مدیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *