4 روش موثر برای جرم گیری ماشین لباسشویی

معمولاً بیشتر افراد لباس های کثیف خود را داخل ماشین لباسشویی انداخته تا پس از شستشو لباس های خوب و تمیزی داشته باشند که بتوانند بارها و بارها این لباس را بپوشند. اما فراموش نکنید که ماشین لباسشویی برای آنکه بتواند خوب کار کند و بوی تازگی باشد و لباس ها را تمیز بشوید باید داخل آن را نظافت نموده و جرم گیری ماشین لباسشویی را انجام دهید.
از زمانی که شروع به استفاده از ماشین لباسشویی می کنید رسوب آهکی در آن افزایش می یابد که این امر ناشی از آب سخت است به ویژه آبی که حاوی مقادیر زیادی کلسیم و منیزیم می باشد.
آهک می تواند در فیلتر آب، عنصر گرمایش و در داخل لوله های ماشین لباسشویی و لگن آن جمع شود که این مسئله می تواند باعث کم شدن فشار آب دستگاه شود. در نتیجه طول عمر دستگاه کاهش یافته و عملکرد ماشین لباسشویی نیز کاهش می یابد.
در صورت تجمع آهک متوجه خواهید شد که لباس ها پس از شستشو نرم و تازه نبوده و خشک و زبر می شوند. برای آنکه لباس ها پس از شستشو نرم وتمیز از داخل دستگاه بیرون آیند باید وقت گذاشته و نظافت معمولی دستگاه را انجام دهید.

جرم گیری ماشین لباسشویی
جرم گیری ماشین لباسشویی

نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی

1. استفاده از آب گرم

اولین چیزی که در مورد تمیز کردن جرم گیری از ماشین لباسشویی باید بدانید این است که استفاده از آب بسیار گرم موثرترین راه است . بنابراین اگر تا به حال ماشین لباسشویی خود جرم گیری نکرده اید کافیست آن را خالی و با داغ ترین چرخه شستشو روشن کنید. همچنین می توانید مقدار کمی پاک کننده ماشین لباسشویی یا ماده شوینده لباس را به آن اضافه کنید.

2. جرم گیری ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

در ماشین های لباسشویی که از قسمت بالا بارگیری می شوند برای جرم گیری از دستگاه باید آن را روی داغ ترین چرخه یا حداقل بر روی ۶۰ درجه سانتیگراد قرار دهید و ۲۳۰ میلی لیتر سرکه سفید را مستقیماً داخل لگن آن بریزید.
سرکه، راه حل مناسبی برای جرم گیری از دستگاه است و یک روش عالی و طبیعی برای از بین بردن باکتری ها می باشد. بوی سرکه نیز در طی چرخه شستشو از بین می رود.
هنگامی که چرخه شستشو به پایان رسید یک دوم پیمانه جوش شیرین را به لگن دستگاه اضافه کنید و دوباره چرخه شستشو داغ را انتخاب کنید.
پس از اتمام کار لاستیک دور درب را کاملاً تمیز کنید و مطمئن شوید که داخل آن کاملاً خشک شده است و درب دستگاه را باز بگذارید.
در دستگاههایی که از قسمت جلو بارگیری می شوند سفید را درون کشوی مواد شوینده ریخته و ماشین لباسشویی خود را با داغ ترین چرخه شستشو روشن کنید. پس از اتمام چرخه شستشو نصف فنجان جوش شیرین را مستقیما به داخل لگن ماشین لباسشویی اضافه نموده و دوباره آن را با داغ ترین چرخه شستشوی اجرا کنید.
در انتها داخل لگن ماشین لباسشویی را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید و قسمت بیرونی و لاستیک های دور درب را نیز تمیز کنید.

3. تمیز کردن ماشین لباسشویی با ماده سفید کننده

در ماشینهای لباسشویی که از قسمت بالا یا جلو بارگیری می شوند نصف فنجان ماده سفید کننده را مستقیماً به داخل لگن دستگاه اضافه کنید و نصف فنجان ماده سفید کننده را به داخل کشوی مواد شوینده اضافه کنید و یک چرخه شستشوی گرم را انتخاب کنید. اگر می توانید پس از آبگیری ماشین لباسشویی، چرخه شستشو را متوقف کنید این کار را به مدت یک ساعت انجام دهید و سپس دوباره چرخه شستشو را اجرا کنید.
پس از اتمام کار داخل لگن دستگاه را با یک پارچه میکرو فیبر کاملاً پاک کنید و لاستیک های دور درب آن را کاملاً پاک کنید.
استفاده از ماده سفید کننده علاوه بر جرم گیری از ماشین لباسشویی در تمیز کردن خاک و کپکی که در کشوی مواد شوینده جمع می شود نیز بسیار موثر است.

4. جرم گیری از ماشین لباسشویی توسط ویتامین C

استفاده از جوش شیرین که یک ماده قلیایی با PH بالا بوده و برای جرم گیری از ماشین لباسشویی موثر عمل می کند، اما این ماده در مناطقی که دارای آب سخت هستند خیلی خوب عمل نمی کند. در چنین شرایطی بهتر است یک رویکرد مخالف را پیش گرفته و از یک ماده اسیدی استفاده کنید.
اسید سیتریک و اسید آسکوربیک که معمولاً به عنوان ویتامین سی شناخته می شوند یکی ازعوامل کاهنده و از بین برنده آهک در ماشین لباسشویی در مناطقی که دارای آب سخت هستند، می باشدو میتواند زنگ زدگی، رسوبات آهکی و تجمع صابون و مواد شوینده در داخل دستگاه را نیز کاهش دهد.
برای استفاده از آن کافیست درون یک ماهیتابه آب را جوشانده و آن را از روی حرارت بردارید سپس200 گرم پودر اسید آسکوربیک و ۱۰۰ گرم پودر اسید سیتریک را در داخل آب حل کنید و محلول را مستقیماً به دیگ ماشین لباسشویی اضافه کنید، سپس تنظیمات دستگاه را بر روی یک چرخه شستشوی گرم قرار داده وآن را به صورت خالی روشن کنید.
توجه داشته باشید که اسید سیتریک حتماً باید رقیق شده باشد، در غیر این صورت ممکن است به دستگاه آسیب برساند.

نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب به ماشین لباسشویی

دور درب ماشین لباسشویی با لاستیک های انعطافپذیری پوشیده شده است که محل تجمع کپک ها و باکتری ها است .همچنین می توان همه چیز از سکه تا مو نیز در آنجا پیدا شود. برای تمیز کردن و جرم گیری از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از یک پارچه مرطوب اشباع شده با ماده شوینده استفاده کنید. در صورت لزوم هرگونه چربی های سرسخت را با استفاده از مسواک یا یک برس نرم به آرامی پاک کنید.

ماهان سرویس : تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی با گارانتی

برای تعمیر انواع یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، مایکروفر و مایکروویو در منزل ، با ماهان سرویس تماس بگیرید . تعمیر در ماهان سرویس با گارانتی و نرخ اتحادیه انجام می شود.

برای درخواست تعمیرکار، تماس بگیرید (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Don`t copy text!