ماهان سرویس .

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی یکی از ایرادات رایج در این دستگاه ها می باشد.
اگر ماشین لباسشویی شما در حین عملکرد سر و صدای زیادی تولید می کند مشاوره های تخصصی ماهان سرویس می تواند به شما کمک کند تا قبل از خراب شدن کامل دستگاه که به هزینههای زیادی برای تعمیر نیاز دارد، بتوانید آرامش را به خانه خود بازگردانید.

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی شوند. تعمیر برخی از این موارد نسبتاً آسان است در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به تعمیر توسط یک تکنسین یا متخصص داشته باشند.
در ادامه طبق نظریه و مشاورههای تکنسین های ماهان سرویس به دلایل رایج سر و صدای ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آنها پرداخته ایم.

1. تراز نبودن جای دستگاه

قبل از انجام هرگونه تعمیر در هنگام ایجاد سر و صدای زیاد از ماشین لباسشویی ابتدا دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. در صورتی که در اواسط چرخه شستشوی این سر و صدا ایجاد شده است راهنمایی های مندرج در دفترچه راهنمای دستگاه خود را برای توقف و تخلیه ماشین لباسشویی انجام دهید.
پایه های دستگاه راه بررسی کنید آنها باید محکم با زمین تماس داشته باشند. د غیر این صورت و برای تنظیم آنها ابتدا باید مهره های دور پایه ها را باز کنید تا بتوانید اندازه آن را تنظیم کنید. از تراز استفاده نموده و پایه ها را به صورتی که تمام آنها یک اندازه باشند، تنظیم کنید. فراموش نکنید که بعد از اتمام کار مهره های دور پایه دستگاه را را دوباره محکم کنید.

2. نامتعادل بودن بار ماشین لباسشویی

شستن یک چیز سنگین مانند پرده و یا یک حوله نخی به تنهایی و یا چیزهای سبک مانند لباس های سبک ممکن است باعث ایجاد مشکل در ماشین لباسشویی شود.
زیرا به عنوان مثال حوله نخی آب را جذب نمود و وزن اضافه می کند و اگر در حین شستشو به کنار لگن ماشین لباسشویی بچسبد بار نامتعادل ایجاد می شود.
برخی از ماشین های لباس شویی مدرن می توانند ناهماهنگی بار را تشخیص داده و آن را متعادل کنند و یا اینکه اصلا چرخه شستشو را آغاز نکنند.
در صورتی که ماشین لباسشویی شما با بار نامتعادل روشن شود ممکن است سر و صدای زیادی ایجاد نموده و یا به اطراف تکان بخورد که باعث آسیب به دستگاه یا نیمه تمام ماندن چرخه شستشو می شود.
بنابراین می توانید با اجتناب از شستشوی وسایل سنگین توسط ماشین لباسشویی خانگی از بارهای نامتعادل جلوگیری نموده و بار لگن دستگاه را متعادل کنید.

سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی
سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی

3. گیر کردن سکه، دکمه یا وسایل دیگر در اطراف درام شستشوی دستگاه

گاهی اوقات گیر کردن اقلامی مانند سکه، دکمه و غیره در اطراف لگن یا درام ماشین لباسشویی میتواند صداهای عجیب و غریبی ایجاد کند .در پانزده دقیقه اول چرخه شستشو فرصت دارید که صدای قرار داشتن این وسایل در درام ماشین لباسشویی را شنیده و آنها را خارج کنید، زیرا بعد از این مدت صدای شستشوی دستگاه مانع از ایجاد صدای این وسایل می شوند.
در صورتی که این وسایل در اطراف درام دستگاه قرار بگیرند باعث خرابی ماشین لباسشویی می شوند.

4. کثیف شدن فیلتر جلوی ماشین لباسشویی

در صورتی که فیلتر جلوی ماشین لباسشویی که معمولاً در سمت راست و پایین دستگاه قرار داشته و در برخی مدل ها در کناره های دستگاه قرار دارد کثیف شود سر و صدای غیر معمولی از دستگاه به گوش می رسد.
برای تمیز کردن این فیلتر باید دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای دستگاه را دنبال کنید. اما قبل از آن اطمینان حاصل کنید که یک سینی را بر روی زمین قرار داده اید، زیرا هنگامی که درپوش فیلتر را برمی دارید آب محبوس شده در این قسمت بر روی زمین میریزد.

5. خرابی یاتاقان ماشین لباسشویی

در صورتی که هیچ یک از مراحل بالا باعث ایجاد سر و صدا در ماشین لباسشویی شما نشده است و مطمئن هستید که چیزی در دستگاه گیر نکرده ممکن است خرابی یاتاقان ماشین لباسشویی باعث ایجاد این سروصداها شده باشد.
لگن یا درام ماشین لباس شویی را در حالی که دستگاه خاموش بوده و خالی است بچرخانید تا بررسی کنید که آیا بلبرینگ های آن از بین رفته است یا خیر. در صورتی که در هنگام چرخش متوجه مقاومتی در ناحیه شدید ممکن است بلبرینگ های دستگاه نیاز به تعویض داشته باشند .این یک عیب نسبتاً رایج بوده و نیاز به کمک گرفتن از یک تعمیرکار حرفه ای می باشد.
تکنسین های ماهان سرویس متخصص در زمینه تعویض بلبرینگ های ماشین لباسشویی هستند.
یکی دیگر از علائم ها این است که درام فلزی دستگاه مکن است کمی پایین آمده باشد و دیگر در یک راستا با مهر و موم لاستیکی اطراف دهانه نباشد.

ماهان سرویس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در تهران و کرج

در صورت ایجاد هرگونه مشکل یا سروصدای زیاد از ماشین لباسشویی خود برای تعمیر و بررسی تخصصصی دستگاه با ماهان سرویس تماس بگیرید .
زیرا تکنسین های ماهان سرویس به دلیل تخصص ، تجربه و مهارتی که دارند می توانند در مدت مان کوتاهی دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر کنند.