ماهان سرویس .

تعمیر و تعویض درام ماشین لباسشویی در کرج

تعمیر و تعویض درام ماشین لباسشویی در کرج ، یکی از خدمات تخصصی ماهان سرویس در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی است.

از آنجایی که تعویض درام یا دیگ ماشین لباسشویی یک کار کاملاً تخصصی بوده که نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد، بنابراین توصیه می شود این کار را به مراکزی که انجام تخصصی این امور را برعهده دارند بسپارید. ماهان سرویس یکی از مراکزی است که تعویض درام ماشین لباسشویی در کرج را انجام داده در این زمینه با تکنسین های حرفه ای همکاری دارد.
درام ماشین لباسشویی همانند یک وان چرخان است که در طول چرخه شستشو حرکت نموده و می چرخد و باعث برخورد لباس ها به یکدیگر و تمیز شدن آن ها و مخلوط کردن آب و مواد شوینده می شود.
درام در یک ماشین لباسشویی بار از جلو در یک محور افقی می چرخد. این دیگ تا حدی از آب پر شده و لباس هایی که داخل آن قرار دارند در چرخه شستشو می چرخند . به دلیل عملکرد غلتان در ماشین‌های لباسشویی بار از جلو نیاز به هم زن و پروانه نیست بنابراین عملیات شستشو بر روی لباس ها ملایم ‌تر انجام می ‌شود.

ماهان سرویس مرکز تخصصی تعمیر و تعویض درام ماشین لباسشویی در کرج

در صورتی که درام یا دیگ ماشین لباسشویی شما بنا به هر دلیلی دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد می‌توانید از تکنسین های حرفه ای ماهان سرویس برای انجام این کار کمک بگیرید.
✵ تعمیر درام ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی
✵ تعمیر درام ماشین لباسشویی ال جی
✵ تعمیر درام ماشین لباسشویی سامسونگ
✵ تعمیر درام ماشین لباسشویی بوش و…
✵ تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

علامت خراب شدن درام ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که نشان از خرابی درام است به گوش رسیدن سر و صدای زیاد از درام است کهمی‌تواند زمانی باشد که دستگاه در حال چرخش بوده یا زمانی که درام با دست چرخانده می شود.
یکی از عوامل اصلی که می تواند باعث ایجاد سر و صدا شود فرسوده شدن بلبرینگ ها است.
در این صورت حتی اگر درام ماشین لباسشویی را با دست بچرخانید صدای ساییده شدن محسوسی ایجاد می‌شود.
همچنین فرسوده شدن بلبرینگ ها نشانه دیگری دارد و آن این است که اگر بالای درام را فشار دهید می توانید ببینید که درام از کاسه نمد درب دور می شود . اگر بلبرینگ ها فرسوده نباشد هیچ حرکتی بین لبه درام و کاسه نمد وجود ندارد.
برای بررسی فرسوده شدن بلبرینگ های دستگاه راه دیگری وجود دارد و آن این است که به پشت دستگاه نگاهی بیندازید اگر اثری از زنگ زدگی زیاد که نشان از نشتی پیدا کردن آب به بیرون می باشد دیدید خبر از فرسودگی بلبرینگ ها می دهد.
درست است که در حال حاضر بلبرینگ های فرسوده یک عامل اصلی در ماشین های لباسشویی پر سر و صدا هستند اما تنها دلیل نیستند.
عواملی مانند گیر کردن سیم یا زیپ یا هر جسم خارجی دیگر در درام می ‌تواند باعث ایجاد سر و صدا از این قسمت شود . در صورتی که متوجه شدید لباس هایتان پس از طی شدن چرخه شستشو آسیب دیده یا حتی پاره شده اند این احتمال وجود دارد که سوراخ های درام توسط یک جسم خارجی بالا آمده و لبه ها و تیز شده باشند.
بنابراین یکی از راه هایی که می توانید این مسئله را آزمایش کنید این است که با استفاده از یک پارچه نرم و با احتیاط تمام قسمت های داخلی درام را بررسی کنید و ببینید که آیا پارچه پاره می شود یا خیر.
همچنین اگر پره‌های درام آسیب دیده باشند ممکن است درام ترک خورده یا گشاد شود.
یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث ایجاد سر و صدا از درام ماشین لباسشویی شود، شل شدن پیچ های دستگاه است که با سفت کردن آنها می توانید وزن دستگاه را به عقب بازگردانده و به کنترل سر و صدای ایجاد شده از دستگاه کمک کنید.

چه چیزی درام ماشین لباسشویی را در جای خود نگه می‌ دارد؟

ماشین لباسشویی دارای دو وان استیل است که وان داخلی لباس ها را نگه داشته و در وسط آن یک همزن و کناره های آن با سوراخ هایی پوشیده شده است که وقتی وان میچرخد آب از طریق آنها خارج می شود وان بیرونی که ورود و خروج آب به واندرونی از طریق آن و به واسطه سوراخ های بدنه انجام می شود نیز به بدنه ماشین لباسشویی پیچ و محکم شده است.

تعمیر و تعویض درام ماشین لباسشویی در کرج
تعمیر و تعویض درام ماشین لباسشویی در کرج

آیا همه درام های ماشین لباسشویی یک اندازه هستند؟

همه درام های ماشین های لباسشویی مختلف دارای اندازه های برابر نیستند .
حتی در ماشین های لباسشویی با ظرفیت درام یکسان نیز ممکن است نتوان مقدار یکسانی لباس را درون دستگاه جای داد . ظرفیت ۷ کیلوگرم یک تولید کننده ممکن است لباس های بیشتر یا کمتر را نسبت به یک ظرفیت مشابه در خود جای دهد.
طراحی پدال های درام و شیشه نیز می ‌تواند بر میزان گنجایش لباس های شسته شده در داخل دستگاه تاثیر بگذارند.

آیا درام ماشین لباسشویی شکسته قابل تعمیر است؟

اگر ماشین لباسشویی صدای بلندی دارد ممکن است درام عقب یا بلبرینگ ها نیاز به تعویض داشته باشند. در این دستگاه ها ممکن است بلبرینگ به صورت جداگانه فروخته نشده و نیاز به تعویض کل درام عقب باشد این کار بسیار پیچیده بوده و نیاز به تخصص و مهارت دارد که توسط ماهان سرویس انجام می شود.

درام ماشین لباسشویی هر چند وقت یکبار باید تمیز شود؟

توصیه می شود بسته به تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی یک بار در هفته یا هر دو هفته یکبار چرخه تمیز کردن درام ماشین لباسشویی را انجام دهید . اما اگر از دستگاه خود زیاد استفاده نمی کنید توصیه می شود حداقل یکبار در ماه درام ماشین لباسشویی را از داخل و خارج تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *