ماهان سرویس .

6 نکته برای مراقبت از ماشین لباسشویی

مراقبت از ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه کلید یک شستشوی موفق است باعث افزایش طول عمر این دستگاه ها نیز می شود.

برای مراقبت از ماشین لباسشویی این نکات را در نظر داشته باشید :

1- نکته اصلی در مراقبت از هر وسیله خانگی اطمینان از تمیزی دستگاه است . ماشین لباسشویی باید به طور مرتب تمیز شود. این کار هم شرایط ایمنی و هم بهداشت اولیه دستگاه را تامین می کند. با توجه به اینکه میکروارگانیسم های مختلف از جمله پاتوژن ها در گرد و غبار و کثیفی تجمع می‌کنند در صورت تمیز نکردن ماشین لباسشویی این پاتوژن ها می توانند باعث ناراحتی و بیماری های مختلفی در افراد شوند.

2- سطح بالای دستگاه باید آزاد باشد و نباید هیچ گونه اشیاء یا ظرفی روی آن قرار دهید. پانل بالایی ماشین لباسشویی نیز باید کاملا تمیز و خشک باشد.

3- نصب و اتصال صحیح ماشین لباسشویی یکی دیگر از نکات مراقبت از ماشین لباسشویی است که در صورت رعایت نکردن آن عمر دستگاه کاهش می یابد.

4- مراقبت از ماشین لباسشویی با نصب صحیح آن آغاز می شود. دستگاه باید بر روی یک سطح صاف قرار گیرد و در صورت یکنواخت نبودن سطح باید از پایه های مخصوص برای تراز کردن ماشین لباسشویی استفاده کرد.

تراز کردن ماشین لباسشویی
تراز کردن ماشین لباسشویی

5- بررسی سیم ها، لوله تخلیه و شیلنگ ورودی از نظر خم نشدن ، پارگی و پوسیدگی یکی دیگر از راه های مراقبت از ماشین لباسشویی است. در صورتی که سیم ها خم شوند عایق آنها پاره شده و در صورت پارگی شیلنگ ها ، آبگیری و تخلیه شدن آب از دستگاه با اختلال روبه رو می شود.

6- بررسی کیفیت آب ورودی ماشین لباسشویی یکی دیگر از عواملی است که برای مراقبت از ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید. آب سخت باعث ایجاد رسوب می شود که می تواند به المنت دستگاه آسیب برساند و به همین دلیل ممکن است ماشین لباسشویی خراب شود. در صورت وجود آب سخت برای مقابل با آن و جلوگیری از خراب شدن المنت گرمایشی می توان مقداری اسید سیتریک به محفظه شوینده ماشین لباسشویی اضافه و دستگاه را در بالاترین دمای ممکن به صورت خالی روشن نمود. در پایان چرخه شستشو نیز لازم است داخل محفظه درام ، لاستیک های دور درب دستگاه و غیره با یک پارچه نرم خشک شود.

نکات و موارد دیگری که باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می شوند عبارتند از:

از قرار دادن لباس های چرک و کثیف در ماشین لباسشویی اجتناب کنید و فقط آنها را قبل از شستشو در داخل درام قرار دهید تا بوی نامطبوعی در دستگاه ظاهر نشود.
اقلام سفید و رنگی را به صورت جداگانه بشویید.
در صورتی که به مدت زمان طولانی در خانه حضور ندارید تمام وسایل برقی از جمله ماشین لباسشویی باید خاموش و دوشاخه آنها از پریز برق جدا شود. آب نیز باید قطع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *