ماهان سرویس .

ترفندهای برطرف کردن بوی بد یخچال

برطرف کردن بوی بد یخچال یکی از مشکلات هر خانه است . اگر احساس می کنید یخچال شما بوی بدی می دهد این راهنما به شما کمک می کند تا بوی بد یخچال خود را برطرف کنید.
فراموش نکنید برای تازه نگه داشتن یخچال خود دمای دستگاه را طوری تنظیم کنید که بین ۳۷ تا ۴۱ درجه فارنهایت باشد تا از رشد باکتری ها در داخل یخچال جلوگیری شود.

علت بوی بد یخچال از چیست؟

بوی بد یخچال اغلب در اثر نقص الکتریکی و جداشدن تصادفی دو شاخه دستگاه از برق یجاد می شود، زیرا باعث خراب شدن مواد غذایی موجود در دستگاه می شود .
همچنین در صورتی که غذا مدت زمان زیادی در داخل یخچال بماند، می تواند فاسد شده و باعث پر شدن بوی بد در داخل دستگاه شود.
بدترین قسمت در مورد بوی بد داخل یخچال این است که این بوها تا حد زیادی به وسیله کپک یا باکتری ها ایجاد می شوند که شامل میکروبهای نامرئی هستند که در فضاهایی که رطوبت زیادی وجود دارد رشد می کنند. بنابراین از نظر بهداشتی نیز ممکن است باعث ایجاد بیماری شود . یخچال ها به دلیل دارا بودن رطوبتمحسطی ایده آل برای رشد میکروارگانیسم ها هستند.
هنگامی که غذای فاسد شده داخل یخچال باشد با چگالش و رطوبت موجود در یخچال باعث ایجاد بوی بد در این دستگاه می شود.

ترفندهای برطرف کردن بوی بد یخچال
ترفندهای برطرف کردن بوی بد یخچال

راه های از بین بردن بوی بد یخچال چیست؟

1. یخچال خود را کاملاً تمیز کنید.

اولین قدم برای از بین بردن بوی نامطبوع یخچال تمیز کردن داخل دستگاه است. برای این منظور لازم است داخل دستگاه خود را به خوبی بررسی کرده میوه ، سبزیجات و مواد غذایی خراب و فاسد شده را دور بریزید و در صورتی که غذایی داخل یخچال است که تازه بوده و قصد نگهداری آن را دارید، آن را از داخل یخچال بیرون آورده و در یک جای خنک بگذارید و روی آن را با یخ بپوشانید. زیرا برای تمیز کردن یخچال ، باید درب آن را باز گذاشته و دستگاه خود را از برق بکشید.
برای تمیز کردن داخل یخچال تمام قفسه ها و کشوهای داخل یخچال را بیرون آورده و آنها را داخل سینک ظرفشویی بگذارید تا بتوانید آن ها را کاملاً بشویید ،سپس داخل محفظه یخچال و مهر و موم لاستیکی دور درب آن را کاملاً کاملاً تمیز کنید.

2. از محلول های پاک کننده طبیعی استفاده کنید.

با توجه به اینکه استفاده از مواد شیمیایی در داخل یخچال برای پاک کردن و تمیز کردن آن به دلیل آن که مواد غذایی در داخل آن نگهداری می شود ،صحیح نیست بهتر است از پاک کننده های طبیعی که می توانید آنها را در خانه و راحتی تهیه کنید، استفاده کنید.
به عنوان مثال می توانید توسط محلول جوش شیرین و آب و یا محلول سرکه سفید و آب برای تمیز کردن و درخشندگی داخل یخچال استفاده کنید.

3. میوه و سبزیجات را در جایی بگذارید که قابل مشاهده باشند.

در صورتی که میوه و سبزیجات را داخل کشوی یخچال قرار دهید ممکن است آنها را فراموش کنید و میوه و سبزیجات شما خراب شوند. برای جلوگیری از این مساله، بهتر است آنها را در قفسه بالایی یخچال نگه دارید تا هر بار که درب دستگاه را بازی کنید آن ها را دیده و از آنها استفاده کنید.
بدین ترتیب از زمان خرابی آنها نیز آگاه تر بوده و می توانید علاوه بر این که قبل از خراب شدن آنها را مصرف کنید از ایجاد بوی بد در یخچال نیز جلوگیری کنید.

4. از ظروف درب دار برای نگهداری مواد غذایی داخل یخچال استفاده کنید.

برای آن که از ایجاد بوی بد در داخل یخچال جلوگیری شود رعایت یکسری نکات ضروری است. به عنوان مثال پیتزا را در ظروف مقوایی آن نگهداری نکنید و باقی مانده ساندویچ خود را داخل ظرف های بدون درب نگذارید. در صورتی که باقیمانده مواد غذایی خود را در ظروفی که سر بسته هستند نگهداری کنید علاوه بر نگهداری آنها به مدت زمان طولانی تر می توانید از ایجاد بوی بد یخچال نیز جلوگیری کنید.

5. استفاده مواد طبیعی برای از بین بردن بوی بد یخچال

یکی دیگر از مواردی که باعث از رفع بوی بد یخچال می شود استفاده از مواد طبیعی در داخل دستگاه است.
– به عنوان مثال شما می توانید جوش شیرین را داخل یک ظرف در باز ریخته و آن را به مدت ۲۴ ساعت داخل یخچال بگذارید. جوش شیرین به جذب سریع بوی بد کمک میکند.
– داخل یک بشقاب مقداری پودر قهوه تازه آسیاب شده ریخته و آن را به مدت ۲۴ ساعت داخل یخچال بگذارید تا بوی بد دستگاه را به طور موثر از بین ببرد.
– قرار دادن یک کاسه جودوسر در داخل یخچال نیز در از بین بردن هر نوع بوی بدی کمک میکند.
– یک توپ پنبه آغشته به اسانس وانیل را حدود ۱۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا عطری تازه به یخچال ببخشد.
– زغال فعال را داخل چند تا کاسه کوچک ریخته و هر کاسه را در قسمتی از یخچال قرار دهید سپس دمای یخچال را پایین آورده و درب دستگاه را ببندید تا بوی بد آن از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *