ماهان سرویس مرکز تعمیر یخچال ویترینی در کرج

ماهان سرویس یکی از مراکز قدرتمند تعمیر یخچال ویترینی در کرج و در استان البرز است که در زمینه ی تعمیر انواع انواع یخچال ها فعالیت داشته و مشکلات دستگاه مشتریان خود را در زمان کمی برطرف می کند.
برای آشنایی بیشتر با این نوع یخچال ها و شایع ترین خرابی ها و مشکلات آنها تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ماهان سرویس : مرکز تعمیر یخچال ویترینی در کرج | یخچال فروشگاهی و صنعتی

ماهان سرویس نامی آشنا در زمینه ی تعمیر یخچال ویترینی در کرج است که دارای بیش از ده سال سابقه کاری در زمینه ی تعمیر این دستگاه ها می باشد.
سرویسکاران ماهان سرویس افرادی مجرب ، متخصص و ماهر در زمینه تعمیر یخچال فروشگاهی و صنعتی هستند که تنها با یک تماس و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن خود را به محل شما رسانده و مشکلات دستگاه شما را عیب یابی و برطرف می کنند.

– تعمیر یخچال ویترینی در کرج در محل
– تعمیر یخچال فروشگاهی در کرج
– تعمیر یخچال صنعتی در کرج
– تعمیر موتور یخچال فروشگاهی

ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز
ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

مناطقی که سرویسکاران برای تعمیر یخچال ویترینی و صنعتی در کرج اعزام می شوند:

تعمیرکار یخچال ویترینی در کرج در مهرشهر ، تعمیرکار یخچال ویترینی در عظیمیه، جهانشهر، تعمیرکار یخچال ویترینی در باغستان ، شاهین ویلا ، تعمیرکار یخچال ویترینی در گوهردشت  ، تعمیر یخچال ویترینی در دهقان ویلا  ،تعمیرکار یخچال ویترینی در گلشهر ، تعمیرکار یخچال ویترینی در حصارک ،  تعمیر یخچال ویترینی مهرویلا و…
تعمیرکار یخچال ویترینی فردیس ، تعمیرکار یخچال ویترینی در مارلیک ، هشتگرد و نظر آباد

یخچال فروشگاهی چیست؟

یخچال فروشگاهی ، نوعی یخچال است که در مشاغلی که در زمینه فروش مواد غذایی فعالیت دارند برای اطمینان از ذخیره کردن ایمن و حفظ کیفیت مواد غذایی و کاهش ضایعات ، مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
تازه نگه داشتن مواد غذایی در مشاغلی مانند رستوران ها و نگهداری از مواد غذایی که در طول روز استفاده می شود ، امری ضروری است . همچنین نگهداری و جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی که اضافه می آیند توسط یخچال های فروشگاهی به آسانی انجام می ‌شود و بسیاری از مشکلات آشپزخانه در رستوران ها و مشاغل دیگر برطرف می‌ شود.
این نوع یخچال ها در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند و در صورتی که بخواهید فضای کاری خود را برای تجهیزات دیگر آزاد کنیداستفاده از این یخچال ها باعث صرفه جویی در فضا می شوند .

انواع یخچال های فروشگاهی

طیف گسترده‌ای از یخچال های فروشگاه ای وجود دارند که پرکاربردترین آنها شامل موارد زیر می باشند :
– یخچال های شیشه خم
– یخچال های ویترینی
– یخچال های که به صورت ایستاده و رو باز هستند.
– جزیره‌ای
– ایستاده

تجهیزات مختلف یخچال های فروشگاهی می توانند عملکرد مختلفی داشته باشند ، به عنوان مثال:

▪ چیلرها برای پایین نگه داشتن دمای اقلامی مانند غذا و نوشیدنی در دمای معمولی اتاق و بیش از انجماد استفاده می شود . چیلرها با خنک نگه داشتن موادی که فاسد می شوند از فساد آنها جلوگیری می کنند.
▪ فریزرها مواد فاسد شدنی را منجمد نگه داشته و از خراب شدن آنها جلوگیری می‌کنند.
▪ واحد های برودتی تجاری ترکیبی می توانند اجناس فاسد شدنی را خنک و منجمد کنند .

قطعات اصلی یخچال های صنعتی شامل چیست؟

– کمپرسور
وظیفه کمپرسور اختلاف ایجاد نمودن در فشار و گردش سیال است.

– اواپراتور
این قطعه به عنوان یک مبدل حرارتی عمل نموده و انتقال حرارت بین سیال سردی که در داخل لوله های اب اواپراتور جریان دارند و محصولات را بر عهده دارد.

– کندانسور
کندانسور نیز به عنوان یک مبدل حرارتی شناخته شده و حرارت را به داخل جو منتقل می کند.

– شیر انبساط
وظیفه شیر انبساط ایجاد شرایط ایده آل با کاهش فشار مبرد برای خروج مایع سرد می باشد.

– ترموستات
این قطعه دمای محیط را کنترل نموده و با خاموش و روشن کردن کمپرسور دمای محصولات را کنترل می کند.

خرابی های شایع یخچال های فروشگاهی شامل چیست؟

۱. سر و صدا داشتن دستگاه

به طور کلی تمام یخچال های فروشگاهی یا صنعتی دارای کمی سر و صدا هستند ، اما در صورتی که این سر و صدا بیشتر از حد طبیعی شود نشان دهنده اشکالی در دستگاه می باشد.
طبق نظر تعمیرکاران ماهان سرویس سر و صدای بیش از حد یخچال های فروشگاهی ممکن است ناشی از خراب شدن فن دستگاه ، کمپرسور و یا ایجاد اشکالاتی در اپراتور باشد.
برای برطرف کردن این مشکل توصیه می‌ کنیم که از تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

۲‌. جمع شدن یخ و برفک در داخل دستگاه

یکی از مشکلات شایع و غیر عادی که در یخچال های فروشگاهی ممکن است ایجاد شود ایجاد یخ و برفک درون دستگاه می باشد .
برای برطرف کردن این مشکل اولین کاری که باید انجام دهید این است که دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نموده و بر طبق آن تنظیمات چرخه برف زدایی یخچال را تنظیم کنید.
اما برای جلوگیری از ایجاد صدمات بیشتر به دستگاه توصیه می شود این کار را خودتان انجام نداده و با یک تکنسین متخصص در این زمینه مشورت کنید.

۳. خراب شدن کمپرسور

کمپرسور یکی از قطعات مهم یخچال های صنعتی بوده که وجود آن برای سالم و خنک نگه داشتن مواد غذایی ضروری است . در صورتی که این قطعه در یخچال های صنعتی خراب شود داخل یخچال خنک نمی ‌شود.
برای جلوگیری از خرابی کمپرسور لازم است ذرات چربی ، گرد و خاک و پرزی که بر روی این قطعه جمع می شود راهر سه ماه یک بار کاملاً تمیز کنید ، زیرا وجود این آلودگی ها بر روی کمپرسور به مرور زمان باعث از کار افتادن این قطعه می شود.
در صورتی که کمپرسور در یخچال های فروشگاهی از کار بیفتد علاوه بر خنک نشدن داخل یخچال و بی ثباتی دمای آن ، سر و صدای زیادی از دستگاه نیز ایجاد می شود.
با توجه به اینکه کمپرسور یک قطعه بسیار مهم در یخچال های فروشگاهی می باشد بنابراین تعمیر آن یک کار تخصصی بوده و نیاز به حضور افراد متخصص دارد.

تعمیر یخچال ویترینی در کرج
تعمیر یخچال ویترینی در کرج

۴. مشکلات مربوط به برق دستگاه

مشکلات ایجاد شده در برق دستگاه نیز یکی از خرابی های شایع یخچال های فروشگاهی می باشند.
شایع ترین علائمی که مشکلات برق در این دستگاه ها را نشان می‌ دهند شامل روشن نشدن چراغ یخچال پس از باز کردن درب و همچنین گرم بودن مواد غذایی داخل یخچال و عدم خنکی آن ها می باشد.
برای برطرف کردن این مشکل لازم است ابتدا بررسی کنید که آیا دوشاخه دستگاه به پریز متصل است یا خیر ، سپس باید فیوز را بررسی نموده و از نپریدن آن اطمینان حاصل کنید.
در صورت پارگی و خرابی سیم های یخچال نیز ممکن است برق رسانی به دستگاه انجام نشود.

نوشته های مشابه

Call Now Buttonتماس با ماهان سرویس
Don`t copy text!