ماهان سرویس .

تعویض لاستیک دور درب یخچال در کرج

اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای تعویض لاستیک دور درب یخچال در کرج می گردید این مقاله را تا انتها بخوانید.
پس از چندین سال کار با یخچال ، واشر لاستیکی دور درب آن اغلب خراب می شود اگرچه این مسئله در نگاه اول یک نقص کوچک است اما در واقع می‌تواند منجر به خرابی های بزرگ مانند خرابی کمپرسور و تعمیرات پر هزینه شود.
در صورتی که یخچال و فریزر شما در حین کار با هر یک از مشکلاتی نظیر بالا بودن دمای یخچال ، کار نمودن دستگاه بدون خاموش شدن دوره‌ای ، ایجاد یخ و برفک در محفظه و دیواره های یخچال و فریزر و جمع شدن آب در زیر یخچال مواجه شده است ، باید مهر و موم واشر لاستیکی دستگاه را از نظر پارگی و نشتی بررسی کنید.

ماهان سرویس مرکز تعویض واشر لاستیکی دور درب یخچال در کرج

ماهان سرویس نام یکی از مراکز و نمایندگی های تعمیر لوازم خانگی در کرج است که در کنار تمامی خدماتی که ارائه می دهد تعویض واشر لاستیکی دور درب یخچال در کرج را نیز انجام می دهد .
این مرکز با بیش از یک دهه سابقه کاری در زمینه ی تعمیر و سرویس انواع یخچال ها در برندها و مدل های متفاوت آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز خود می باشد.
تعمیرکاران این مرکز در زمینه تعویض واشر دور درب یخچال تجربه و مهارت زیادی داشته و این مشکل را در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما برطرف می کنند.

ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز
ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

 

کدام واشرهای لاستیکی برای دور درب یخچال مناسب‌ تر هستند؟

مهر و موم دور درب یخچال و فریزر دارای انواع مختلفی هستند که با پیچ یا چسب در شیار طراحی شده برای این منظور قرار می ‌گیرند. آنها اشکال مختلفی داشته و از مواد مختلفی ساخته شده اند.
به عنوان مثال می‌توانید محصولاتی که دارای یک یا دو سیلندر هستند را در بازار پیدا کنید.
به عنوان یک قاعده کلی یک آهنربا در سیلندر دوم قرار داده می شود تا اطمینان حاصل شود که درب دستگاه به راحتی با بدنه یخچال چفت می‌شود.
در یخچال های قدیمی از مهر و موم های لاستیکی استفاده می شوند ، اما نمونه های مدرن در یخچال ها از پلی وینیل کلرید ساخته شده‌اند.
برای فیکس کردن واشر لاستیکی دور درب یخچال ، روش های مختلفی وجود دارد ، به عنوان مثال می ‌توانید لاستیک را در شیار یا گودال مخصوصی که در دستگاه تعبیه شده است قرار داده و آنها را با استفاده از پیچ یا چسب ثابت کنید.
در صورت استفاده از پیچ نصب و برداشتن واشر لاستیکی در هنگام شستشوی یخچال آسان می شود اما در صورتی که از چسب استفاده شود خطر آسیب به آن زیاد بوده و تعویض مجدد آن نیز دشوار می شود.
هر مدل یخچال و فریزر نیازهای خاص خود را برای عملکرد واحد عایق بندی دارند . اگر عنصر آب بندی جدید به اشتباه انتخاب شده باشد سطح حفاظتی مورد نیاز تامین نمی شود .
علاوه بر این ، فشار یک درب بسته که در زاویه اشتباه اعمال شده و نیروی متفاوتی دارد باعث تغییر شکل محصول و در نتیجه ترک خوردن آن می گردد.

دستور العمل های گام به گام برای تعویض واشر دور درب یخچال

قبل از آنکه جدا کردن لاستیک قدیمی دور درب یخچال را آغاز کنید ، ابتدا باید مطمئن شوید که ابزار و مهارت لازم برای انجام این کار را دارید . انتخاب و نصب نادرست این لاستیک ها یا نصب ضعیف آنها در محل اتصال منجر به از بین رفتن و اسیب رسیدن به دستگاه می شود.
1. ابتدا باید برق یخچال را قطع کنید . بهتر است دو شاخه دستگاه را از پریز برق جدا کرده و آن را بر روی یک سطح افقی قرار دهید.
۲. درب یخچال را باز کرده و برای جدا کردن لاستیک از سطح داخلی دستگاه ، آن را با دقت به سمت بالا جمع کنید.
۳. برای برداشتن مهر و موم قدیمی از یک چاقوی تیز یا ابزار مناسب دیگری استفاده کنید ، سپس بدون آسیب رساندن به درب دستگاه با دقت تمام لایه‌های باقی مانده را بردارید.
۴. توسط دریل و مته برای قرار دادن پیچ در کل درب سوراخی ایجاد کنید . فاصله بین این سوراخ ها نباید بیشتر از ۱۳۰ میلیمتر باشد.
۵. واشر لاستیکی جدید را به طول مورد نظر بریده و در شیار موجود در درب یخچال نصب کنید و آن را توسط پیچ به درب ثابت کنید.
6. درب یخچال را در جای خود نصب کنید تا در طول بسته شدن ، محکم در جای خود قرار گیرد.

تعویض لاستیک دور درب یخچال در کرج
تعویض لاستیک دور درب یخچال در کرج

مراقبت از لاستیک دور درب یخچال

شکل لاستیک دور درب یخچال به گونه ای است که می تواند انواع آلاینده ها و باکتری ها را به خود جذب کند، بنابراین باید به طور دوره‌ای با مواد شوینده معمولی شسته شود.
پس از شستشو لازم است لاستیک دور درب یخچال توسط روغن سیلیکونی مخصوص پوشش داده شود.
ضروری است که برای مراقبت و نگهداری از واشر لاستیکی دور درب یخچال ، درب دستگاه را توسط دستگیره ای که برای این عمل طراحی شده است باز کنید.
هنگامی که لبه درب را با دست باز می کنید باعث تغییر شکل لاستیک های دور درب دستگاه و عملکرد نادرست ها می شوید.
یکی از مشکلاتی که در یخچال های قدیمی بیشتر دیده می شود سایش لاستیک دور درب دستگاه است . اما در دستگاه های جدید نیز ممکن است به دلیل بی احتیاطی یا نصب نادرست اولیه این لاستیک ها زود خراب شوند .
صدمه به این لاستک ها باعث می‌شود دمای یخچال تحت تاثیر هوای گرم ورودی قرار گرفته و در نتیجه برای ایجاد و حفظ دمای از پیش تعیین شده ، کمپرسور یخچال و فریزر بدون خاموش شدن شروع به کار ‌کند که این امر می ‌تواند منجر به خرابی سریع تر این قطعه شود و خرابی کمپرسور منجر به تعمیرات پر هزینه می گردد .
به همین دلیل لازم است در صورتی که متوجه خراب شدن لاستیک دور درب یخچال شدید به سرعت آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *