ماهان سرویس .

نمایندگی شارژ گاز یخچال در کرج

شارژ گاز یخچال در کرج توسط ماهان سرویس به سادگی قابل انجام است . زیرا ماهان سرویس یکی از مراکز باتجربه در زمینه عیب یابی و تعمیر انواع مشکلات به وجود آمده در برند های مختلف یخچال بوده و علاوه بر آن تعمیر شارژ گاز یخچال را نیز انجام می دهد.

ماهان سرویس مرکز تعمیر و شارژ گاز یخچال در کرج

فرقی نمی کند که در کجای کرج ساکن هستید ، زیرا ماهان سرویس خدمات خود را علاوه بر کرج در کل استان البرز ارائه می دهد.
در صورتی که متوجه شدید گاز یخچال شما کم شده و یا تمام شده است ، برای شارژ گاز یخچال در کرج می توانید با ماهان سرویس تماس بگیرید تا این مرکز سرویسکاران خود را در کمترین زمان ممکن به محل شما اعزام کند.

– شارژ گاز یخچال ، یخچال ویترینی و صندوقی ، یخچال صنعتی
– شارژ گاز یخچال در محل
– شارژ گاز یخچال فریزر در کرج
– شارژ گاز یخچال فریزر در فردیس

شارژ گاز یخچال ایرانی و خارجی با گارانتی

شارژ گاز یخچال سامسونگ ، ال جی ،  بوش ، اسنوا ، دوو ، امرسان ،  ایستکول ، دیپوینت ، جی پلاس ، ایکس ویژن ، تی سی ال ،  پارس ،  پاکشوما ، کلور ،  سام ، کندی ، هاردستون ، مایدیا ،  بکو ،  بهی ،  زیرووات ،  هیوندای ،  وایت هاوس ، ویرپول ، وستینگ هاوس ، کنوود ،  آرچلیک ، حایر ، الکترواستیل ، جنرال استیل ،  هیمالیا ،  سوزوکی ،  پلادیوم ، بنس ، بست ، وست پوینت ، جنرال ، فیلور ،  مجیک شف ، لایف ، دونار ،  یخساران ،  پلار ،  تکنوهاوس ، اکسنت ،  آر تی سی ،  سیلور ،  آزمایش ،  جنرال لوکس ، مابه ،الکترولوکس ، AEG ، زیمنس و…

در یخچال و فریزر هایی که در خانه ها استفاده می شوند و دستگاه هایی که به صورت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند برای آنکه عمل خنک سازی به درستی انجام شود باید از نوعی سیال به نام گاز استفاده شود.
این سیال در یخچال های گوناگون ممکن است تنها از یک نوع گاز تشکیل شده و یا ترکیبی از چندین گاز شیمیایی باشد .
پس از آنکه گاز یخچال تامین شود ، این گاز وارد کمپرسور دستگاه شده و با بالا رفتن فشار ، گرمای زیادی به سیال تحمیل شده و سیال بسیار داغ می شود.
سپس سیال داغ وارد لوله های کندانسور شده و پس از به جریان در آمدن در این لوله ها با از دست دادن گرما به صورت مایع در می آید.
این مایع به اواپراتور که همان محفظه یخچال است هدایت می‌شود و پس از عبور از فشار شکن که فشار مایع را کاهش می دهد دمای خود را از دست داده و بسیار سرد می گردد.
این سرما در داخل اواپراتور عمل خنک سازی یخچال را انجام می دهد.

گاز مبرد چیست؟

گاز مبرد یک گاز شیمیایی با نقاط تبخیر بسیار کم است که تحت فشار متراکم می شود و هوای اطراف را سرد کند . این گازها از طریق یک تبخیر تکراری ایجاد می شوند.
فلورو کربن ها به ویژه کلروفلوروکربن ها در قرن بیستم برای یخچال و فریزر یکی از گاز های رایج بودند.
انواع مختلفی از گازهای مبرد وجود دارند اما به طور کلی سه گاز مبرد در نظر گرفته می‌شود که شامل مبردهای هیدروفلوئوروکربن ، دی فلوئورو متان و پنتافلورو اتان هستند.

این گازها شامل گازهای CFC یا کلروفلوئوروکربن ها ، گازهای هیدروکلرو فلوروکربن (HCFC) و هیدرو فلوروکربن (HFC) می باشند.

انواع گاز یخچال شامل چیست؟

امروزه برای شارژ کردن گاز یخچال چندین نوع گاز وجود دارند که عبارت اند از :

– گاز مبرد R11 فریون

این گاز که می توان آن را در تمام یخچال ها مورد استفاده قرار داد یک گاز بی رنگ و بی بو بوده به خاطر آن که نقطه جوش بالایی دارد باید در سیستم هایی استفاده شود که فشار آنها کم می باشد.
این گاز از انواع گازهای CFC بوده و به دلیل آنکه اثرات مخرب زیست محیطی داشته و باعث از بین رفتن لایه اوزون می شود مصرف آن ممنوع است .

– گاز مبرد R12 فریون

این گاز نیز یکی از انواع گازهای CFC بوده و رنگ و بو ندارد و شامل تمام مشخصات گاز مبرد R11 فریون می‌باشد.

– گاز مبرد R22 فریون

گاز مبرد R22 فریون ، یکی از انواع گازهای HCFC است که از آن در کشورهای در حال توسعه حتی به عنوان سوخت ، زیاد استفاده می شود.
این گاز نیز مانند گاز های ذکر شده در بالا موجب از بین لایه اوزون می شود . استفاده از این گاز عموماً در گازهای کپسول آتش نشانی و سیستم‌های تهویه هوا است.

– گاز مبرد R134a

به دلیل اثرات تخریب محیط زیست توسط این گاز ، از آن به عنوان یک جایگزین مناسب برای R22 فریون یاد شده و در یخچال ها کولر و چیلر برای شارژ گاز و به عنوان سوخت و مبرد استفاده می شود.
یکی از ویژگی‌های این گاز که باعث شده از آن در سیستم های خنک کننده صنایع برق و خودروسازی استفاده شود فشار پایین آن ها می باشد. این گازها همچنین در کپسول های آتشنشانی نیز استفاده می شود.

– گاز مبرد R141a

این گاز یکی از گازهای مورد استفاده در یخچال ها است که علاوه بر آنکه فرار و غیر قابل اشتعال است بی رنگ بوده و از آن می‌توان به عنوان جایگزین برای R22 استفاده نمود.
از این گاز مبرد همچنین در شارژ گاز یخچال ، کولر و چیلر به عنوان یک منبع سرمایشی و سوخت استفاده می شود.

– گاز مبرد R402a

این نوع گاز مبرد نسبت به سایر گازها اثرات تخریبی کمتری بر محیط زیست داشته و از آن در کولر ، چیلر و یخچال ها و همچنین تهویه هوا و کپسول های آتش نشانی استفاده می شود.
برخی دیگر از انواع گازهای مبرد مورد استفاده در یخچال شامل گاز های R404a و R502a می باشند .

علائم کم شدن گاز یخچال

با توجه به اینکه در صورتی که گاز یخچال کم شود دمای هوای داخل یخچال بالا خواهد رفت و توانایی خنک کردن و نگهداری از مواد غذایی توسط دستگاه کاهش پیدا می کند بنابراین ، نیاز است که علائم کاهش گاز یخچال را دانسته در صورت مشاهده نسبت به شارژ گاز یخچال اقدام کنید .
– در صورتی که موتور دستگاه به صورت یکسره کار کند نشان دهنده این است که میزان گاز دستگاه کم شده ، در نتیجه فعالیت کمپرسور بیشتر می‌شود تا بتواند دمای دستگاه را به حد مناسب برساند.
– یکی دیگر از علائم کم شدن گاز یخچال این است که قسمت یخچال دستگاه سرد بوده و فریزر گرم است و یا برعکس.
– در صورتی که در اطراف یخچال خود بوی بدی استشمام می کنید ، به احتمال زیاد نشانه ی نشتی یافتن گاز فریون می باشد که باعث کم شدن این گاز می شود در نتیجه باید گاز یخچال را شارژ کنید.

شارژ گاز یخچال در کرج
شارژ گاز یخچال در کرج

اندازه گیری میزان شارژ گاز در یخچال های ساید بای ساید باید توسط سرویسکار صورت بگیرد .
با توجه به اینکه یخچال ساید بای ساید نیاز به سرویس شدن دوره ای و منظم دارد در هنگام سرویس این دستگاه از سرویسکار بخواهید که میزان گاز آن را نیز اندازه بگیرد و در صورت کم شدن گاز ، آن را شارژ کند.
با توجه به اینکه شارژ کردن گاز یخچال یک کار کاملاً تخصصی بوده و نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد بنابراین توصیه می شود برای انجام این کار از افراد ماهر و توانا در این زمینه کمک بگیرید.

برای درخواست شارژ گاز یخچال در کرج ، با ماهان سرویس تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *