ماهان سرویس .

نمایندگی تعمیر کندانسور یخچال با گارانتی

تعمیر کندانسور یخچال را می توانید با خیال راحت به ماهان سرویس بسپارید . زیرا این مرکز متشکل از کادر فنی متبحری است که با تکیه بر دانش خود و تجربه زیادی که در این زمینه داشته می‌توانند مشکلات ایجاد شده در دستگاه شما را دقیق عیب یابی نموده و به سرعت برطرف کنند.
به طور کلی تمام یخچال های خانگی، یخچال های ویترینی و صنعتی برای تازه نگه داشتن مواد باید محیط دمای اطراف خود را پایین نگه دارند تا سرعت تولید مثل باکتری های مضر کاهش یابد . در این دستگاه ها انتقال گرما از داخل به بیرون بوده و به همین دلیل اگر دست خود را در قسمت پشتی دستگاه نزدیک لوله های فلزی آن قرار دهید احساس گرما می کنید.
علاوه بر یخچال های خانگی ، تکنسین‌های این مرکز در زمینه تعمیر یخچال های ویترینی و صنعتی نیز مهارت داشته و در این زمینه بطور تخصصی فعالیت می کنند.

ماهان سرویس مرکز تعمیر کندانسور یخچال در کرج

تعمیر تعمیر کندانسور  یکی از خدمات ماهان سرویس است که توسط تعمیرکاران و تکنسین های با تجربه و آموزش دیده این مرکز به سادگی قابل انجام است. برای برخورداری از خدمات این مرکز تنها کافی است با آنها تماس بگیرید.

⬅️ تعمیر تعمیر کندانسور یخچال های خانگی و صنعتی
⬅️ تعمیر کندانسور یخچال سامسونگ ، ال جی و….
⬅️ تعمیر کندانسور یخچال در منزل
⬅️ تعمیر فن کندانسور یخچال
⬅️ تعمیر کندانسور یخچال در کرج

⬅️ تعمیر کندانسور یخچال در فردیس
mahan karaj min

کندانسور یخچال چیست؟

به طور کلی کندانسور در سیستم های خنک کننده مانند یخچال های خانگی، یخچال های ویترینی و صنعتی یکی از اجزای اصلی و عملیاتی در یخچال بوده و سیستم خنک کننده را در یخچال استاندارد تشکیل می ‌دهد و شامل یکسری لوله‌ها به شکل شبکه یا سیم پیچی است که روی هم قرار دارد.
در اکثر مدل های یخچال کندانسور در پشت دستگاه قرار گرفته است . اگر چه در برخی مدل ها نیز ممکن است در پایین یا امتداد یک طرف واحد نصب شود.
کندانسور در ترکیب با واحد اواپراتور داخل یخچال، گرما را از داخل دستگاه خارج کرده و به بیرون منتقل می‌ کند.
در کندانسور قسمتی وجود دارد که در آن ماده خنک کننده به صورت گاز وارد شده و سپس با انتقال گرمای خود به محیط به حالت مایع تبدیل می شود و می توان آن را در خارج از کندانسور و یا در داخل مواد عایق یافت.
یکسری لوله این دو قطعه را به هم متصل می کند که هرچه انحنای این لوله ها بیشتر باشد کندانسور راحت ‌تر گرما را به هوا دفع می کند و به این وسیله مبرد به مایع فوق خنک تبدیل می شود.
مبرد مایع از این لوله ها عبور می کند تا از یکی به دیگری برسد . هنگامی که مبرد از اواپراتور عبور می کند انرژی گرمایی را از داخل یخچال یا فریزر جمع آوری نموده و داخل دستگاه را به اندازه کافی برای نگهداری مواد غذایی سرد می‌ کند.
وظیفه اصلی کندانسور منتقل نمودن گرمایی است که در چرخه اپراتور تولید می ‌شود.
در حقیقت کندانسور یک مبدل حرارتی است که برای متراکم کردن یک ماده گازی به حالت مایع از طریق خنک کردن استفاده می شود . با انجام این کار گرمای پنهان توسط ماده آزاد شده و به محیط اطراف منتقل می شود .
کندانسورها برای دفع حرارت کارآمد در یخچال های صنعتی و ویترینی نیز استفاده می شوند . این کندانسورها را می توان بر اساس طرح های متعددی ساخته و در اندازه های مختلف از نسبتاً کوچک تا بسیار بزرگ تولید نمود.

علائم خرابی کندانسور یخچال چیست؟

در صورتی که دمای یخچال کاهش یافته و قادر به خنک کردن مواد غذایی نباشد به احتمال زیاد کندانسور دستگاه با مشکلاتی روبرو شده است.
از جمله علائم دیگری که نشان دهنده خرابی کندانسور یخچال می باشد ، می توان به فاسد شدن مواد غذایی در داخل یخچال و عدم احساس سرما در هنگام باز کردن درب دستگاه با وجود شارژ بودن گاز اشاره نمود.

علت خراب شدن کندانسور یخچال چیست؟

کثیف شدن لوله های کندانسور با گرد و غبار و چربی یکی از مهم ترین علت های خراب شدن کندانسور یخچال می باشد ، زیرا این کثیفی ها دور لوله های کندانسور را گرفته و از انتقال دمای گاز فریون به محیط جلوگیری می کنند و این مشکل باعث عدم ایجاد فرایند چگالشی یا کندانس شده و دستگاه با مشکلاتی رو به رو می شود.
دلیل بعدی دیگر برای خراب شدن کندانسور یخچال ضربه خوردن بخش هایی از کندانسور و شکستگی قسمت هایی ازآن است که باعث نشت یافتن گاز به بیرون می‌شود.
همچنین در صورتی که یخچال به اندازه کافی سرد نباشد ممکن است چیزی در تیغه موتور فن کندانسور گیر کرده یا کندانسور خراب شده باشد.
موتور فن کندانسور هوا روی کویل کندانسور می کشد تا خنک شود . این موتور در در قسمت زیرین پشت یخچال قرار دارد و برای دسترسی به آن باید یخچال را دیوار فاصله داد و پنل دسترسی را برداشت.
یکی از مهم ترین کارهایی که می ‌توانید برای جلوگیری از خراب شدن کندانسور یخچال انجام دهید این است که به صورت منظم لوله های پیچ در پیچ پشت یخچال را پس از، از برق کشیدن دستگاه کاملا پاک کنید تا آثار چربی و گرد و غبار از روی آن پاک شود.

نمایندگی تعمیر کندانسور یخچال با گارانتی
نمایندگی تعمیر کندانسور یخچال با گارانتی

قیمت کندانسور یخچال های ویترینی و صنعتی

با توجه به تورم و بالا و پایین شدن قیمت ها برای اطلاع از قیمت دقیق کندانسور یخچال های ویترینی و صنعتی توانید با ماهان سرویس تماس بگیرید.

تعمیر فن کندانسور یخچال

فن کندانسور از جمله قطعاتی است که اغلب نیاز به تعمیر داشته و برخی مشکلات کندانسور ، مربوط به این قطعه است . تعمیر فن کندانسور انواع یخچال های سامسونگ ، الکترواستیل ، بوش ، الجی و… توسط ماهان سرویس انجام می شود.

تعمیر کندانسور یخچال در کرج

شهر کرج ، متشکل از محلات مختلف نظیر جهانشهر،عظیمیه ، گوهردشت، گلشهر، حصارک و… و همچنین شهرستان های اطراف مثل فردیس، از جمله محل هایی هستند که تکنسین های ماهان سرویس برای تعمیر کندانسور یخچال ، حضور یافته و اقدام به تعمیر یخچال می نمایند .

برای تعمیر کندانسور یخچال ، با ماهان سرویس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *