تعمیرکار مایکروویو در کرج | 09353001695

تعمیرکار مایکروویو در کرج از مواردی است که بسیاری از کدبانوهای استان البرز در اینترنت به دنبالش هستند .
مایکروویو ها در انواع مختلف ، عضو ثابت آشپزخانه ها هستند و این وسیله پرکاربرد ، طبیعتا در معرض خرابی است و به دنبال آن نیاز یه دسترسی به مرکزی تعمیرات مایکروویو در کرج .

همه چیز در مورد مایکروویو

مایکروویو دستگاهی دارای امواج الکترومغناطیسی با طول موج بلندتر از طول موج های تراهرتز (THZ) می باشد.
این دستگاه ها طول موج هایی در حدود ۳۰ سانتی متر ( فرکانس= ۱ گیگاهرتز) تا ۱ میلیمتر ( ۳۰۰ گیگاهرتز) دارند . با این حال ، مرزهای بین نور مادون قرمز دور ، تابش تراهرتز ، مایکروویو و امواج رادیویی با فرکانس فوق العاده بالا نسبتاً دلخواه است و به طور متفاوتی بین زمینه های مختلف قرار می گیرد . اجاق مایکروویو با عبور از اشعه مایکروویو معمولاً با فرکانس ۲۴۵۰ ‏مگاهرتز ( طول موج ۱۲.۲۴ سانتی متر) از طریق غذا کار می کند.
از آن جایی که مایکروویو نیز مانند تمام دستگاه ها ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شده و خراب شود برای تعمیر مایکروویو در کرج باید به نمایندگی ها و مراکزی که خدمات پس از فروش و تعمیرات این دستگاه ها اطلاع می دهند مراجعه کنید.
در این مقاله به معرفی و بررسی طریقه کارکرد مایکروویو ، خرابی های رایج در این دستگاه و نحوه برطرف کردن این مشکلات پرداخته ایم تا بتوانیم شما را در رفع عیوب آن یاری کنیم.

تعمیرکار مایکروویو در کرج

تعمیرکار مایکروویو در کرج

طریقه عملکرد مایکروویو

مولکول های آب ، چربی و قند موجود در مواد غذایی در فرایندی به نام گرمایش دی الکتریک انرژی را از پرتو مایکروویو جذب می کنند.
بسیاری از مولکول ها مانند آب دارای قطب های الکتریکی هستند به این معنی که در یک انتهای آنها بار مثبت و طرف دیگر بار منفی دارند و بنابراین این مولکول ها چرخش می یابند و سعی می کنند خود را با میدان الکتریکی متناوب ناشی از پرتوهای مایکروویو تراز کنند.
این حرکت مولکولی باعث ایجاد گرما می شود . زیرا مولکول های دوار به مولکول های دیگر اصابت کرده و آنها را نیز به حرکت در می آورند.

رایج ترین خرابی ها و نحوه برطرف کردن این عیوب در مایکروویو

۱. مایکروویو به درستی کار نمی کند.

در صورتی که مایکروویو شما کار نمی‌کند ، این مشکل می‌تواند به دو صورت باشد اول اینکه ماکروویو به طور کلی کار نمی کند و دوم اینکه مایکروویو کار می کند اما عملکرد درستی ندارد. برای بررسی علت این مشکل ها باید تمام بخش های مایکروویو کاملا مورد بررسی قرار گیرند . برای این کار باید از تعمیرکار مایکروویو کمک بگیرید.

۲. علت گرم نشدن مایکروویو

علت گرم نشدن می‌تواند به دلایلی مانند عدم دریافت ولتاژ کافی برای کار کرد ، سوختگی دیود ، زیاد بودن اندازه حجم غذای قرار گرفته در داخل مایکروویو برای گرم شدن در مدت زمان تعیین شده ، ایجاد جرم در داخل فضای مایکروویو و… می باشد.

۳. مایکروویو جرقه میزند

علت جرقه زدن در مایکروویو می‌تواند به دلیل وجود اتصالات داخلی و یا آسیب دیدن قطعات داخل این دستگاه باشد . استفاده از ظروفی که متناسب استفاده در مایکروویو نمی باشند مانند ظروف فلزی و استیل و همچنین آسیب دیدگی ظروفی که در داخل دستگاه قرار می گیرند مانند لب پریدگی می‌تواند باعث ایجاد جرقه در مایکروویو شوند.

۴. سینی مایکروویو نمی چرخد.

عدم چرخش سینی مایکروویو می‌تواند به خاطر جرم داشتن و کثیف بودن سینی و محفظه داخل این دستگاه باشد. لازم است سینی و ریل زیر سینی را کاملاً تمیز کنید تا موادی که از ذرات غذا بر روی آن باقی مانده است کاملاً پاک شوند. خراب بودن شفت مایکروویو نیز این مشکل را ایجاد کرده که باید برای برطرف شدن مشکل شفت را تعویض کنید.

۵. مایکروویو دارای سر و صدای زیادی می باشد

در صورتی که دستگاه دارای سر و صدای زیادی است باید بررسی کنید که سینی را به طور مناسب ریل سینی قرار داده باشید ، همچنین شفت دستگاه خراب نباشد. در صورتی که درون دستگاه از ظروفی استفاده کنید که دارای وزن زیادی می باشند باعث ایجاد سر و صدای زیاد در دستگاه می شوند.
یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد سر و صدا در مایکروویو می‌شود عملکرد فن دستگاه است که پس از اتمام کار به صورت خودکار خاموش می شود.

۶. دستگاه دود می کند

معمولاً علت بروز این مشکل وجود جرم و کثیفی در داخل دستگاه می باشد برای حل این مشکل کافیست با استفاده از آب و جوش شیرین اول داخل آن را به خوبی پاک کنید . در صورتی که بعد از پاک کردن دستگاه این دود کردن ادامه داشته باشد باید از افراد حرفه ای برای حل این مشکل کمک بگیرید.

۷. عدم کارکرد کلیدهای روی مایکروویو

تعیین دمای مخصوص غذای مورد نظر در مایکروویو بسیار مهم است . در صورتی که دکمه های روی دستگاه کار نکنند ، نمی توانید غذای خود را در زمان مورد نظر پخته یا گرم کنید . این مشکل ممکن است به دلیل آسیب سوئیچ غشایی ، استفاده مداوم از دستگاه و مشکل در صفحه اصلی کنترل ایجاد شود برای رفع این مشکل لازم است که از یک کمک حرفه ای استفاده کنید.

۸. توقف ناگهانی دستگاه هنگام گرم کردن و پختن غذا

این یک مسئله وحشتناک است که هنگام طبخ یا گرم کردن غذا کارکرد دستگاه متوقف شود . این مشکل می تواند به دلیل ولتاژ بالا باشد که باعث صدمه به ترانسفورماتور می شود و یا آسیب دیدگی موتور، خراب بودن تاچ پد و سوئیچ درب نیز باعث ایجاد این مشکل می شوند. لازم است برای حل این مشکل تمام قسمت های آسیب دید مانند ترانسفورماتور جایگزین شوند.
در صورتی که دستگاه مایکروویو شما خراب شده و یا دارای نقص هایی می باشد ، برای تعمیر مایکروویو در کرج نمایندگی ها و مراکز معتبری وجود دارند که ازخدمات پس از فروش و تعمیر این نوع دستگاه ها را ارائه می دهند. شما با مراجعه به این مراکز می توانید از کمک های حرفه ای آن ها بهره مند شوید.

تعمیرکار مایکروویو در کرج کجاست ؟

اگر ایراد دستگاه مایکروویو شما از موارد ذکر شده نیست ، لازم است جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه خود به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید .
ماهان سرویس به عنوان تعمیرکار مایکروویو در کرج ، در زمینه تعمیر کلیه مایکروویو های تولید داخل و یا برندهای خارجی ، قادر به تعمیر دستگاه شما در اسرع وقت است .
کلیه ساکنین مناطق مختلف استان البرز، کرج ، فردیس ، هشتگرد، نظرآباد و .. حتی غرب استان تهران می توانند تنها با یک تماس سرویسکاران ماهان سرویس را در محل ، ملاقات کرده و خدمات مورد نیاز را دریافت دارند.

تماس با ماهان سرویس
تلفن : 09353001695 – 33536998 (026)