ماهان سرویس .

دانستنی های مراقبت و نگهداری از مایکروویو

امراقبت و نگهداری از مایکروویو باعث افزایش عمر دستگاه ، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و استفاده از آن در طی سالیان طولانی می‌شود.
مایکروویو از جمله دستگاه های برقی پرمصرف و پرطرفدار می باشد که ممکن است در برخی از خانه ها هر روز از آن استفاده شود.
به طور کلی مایکروویو نوعی تابش الکترومغناطیسی می باشد که کاربردهای گسترده‌ای دارد.
دستگاه مایکروویو، نوعی وسیله برقی است که توسط تابش الکترومغناطیسی کار نموده و با تاباندن امواج باعث به حرکت درآوردن آب و مولکول های مواد غذایی و ایجاد گرما در آن ها شده و این گرما سبب پخته شدن غذا می شود.
برای تعمیر و سرویس دستگاه های مایکروویو نیاز است آن را به مراکز نمایندگی های معتبر مایکروویو بسپارید.
ماهان سرویس یکی از مراکز معتبر تعمیر و سرویس دستگاه‌های مایکروویو می باشد . این مرکز برای نگهداری و مراقبت از مایکروویو و افزایش عمر و بهبود عملکرد این دستگاه ها توصیه هایی را ارائه داده است که در ادامه به شرح این دستورالعمل ها پرداخته ایم.

راه های مراقبت و نگهداری از مایکروویو

۱. تمیز نگه داشتن دستگاه

یکی از مهمترین و در عین حال آسان ترین راه کارها برای نگهداری از مایکروویو تمیز نگه داشتن دستگاه می باشد ، زیرا در صورتی که لکه و چربی بر روی سطح دستگاه باقی مانده و یا بقایای مواد غذایی و مایعات داخل دستگاه ریخته شوند به دلیل آنکه می‌توانند انرژی جذب کنند باعث آسیب دیدن اجزای مختلف مایکروویو می شوند.
به همین دلیل لازم است که دستگاه را به طور مرتب و پس از هر بار روشن کردن و استفاده توسط آب گرم و مواد شوینده تمیز کنید.

مراقبت و نگهداری از مایکروویو
مراقبت و نگهداری از مایکروویو

۲. استفاده از ظروف مخصوص

برای افزایش ایمنی و بالا بردن طول عمر دستگاه لازم است از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده نموده و از قرار دادن ظرف هایی از جنس نقره یا طلا و فویل آلومینیومی و فلزات در داخل مایکروویو جلوگیری کنید .
زیرا ممکن است این گونه موارد باعث آتش سوزی و انفجار در داخل دستگاه شوند.
برای اینکه که بدانید کدام ظروف مناسب برایداستفاده در مایکروویو هستند باید برچسب روی آنها را مطالعه کنید .
در صورتی که ظرف مورد نظر شما فاقد برچسب است برای امتحان کردن آن ظرف از نظر مناسب بودن برای قرار گرفتن داخل مایکروویو آن را به همراه یک فنجان یا یک کاسه آب به مدت یک دقیقه درون مایکروویو قرار داده تا گرم شوند .
در صورتی که ظرف بیش از حد داغ شود نباید داخل مایکروویو قرار داده شود ، زیرا توانایی جذب انرژی زیادی را دارد.

۳. جلوگیری از آسیب دیدن درب مایکروویو

برای جلوگیری از آسیب دیدن درب دستگاه باید از بستن درب دستگاه با شدت زیاد خودداری کنید. زیرا چفت درب دستگاه سه مکانیزم دارد که باید به ترتیب و با آهستگی بسته شوند.
یکی دیگر از مواردی که باعث جلوگیری از آسیب دیدن درب مایکروویو می شود این است که قبل از خاموش شدن دستگاه درب آن را باز نکنید، زیرا ممکن است باعث پریدن فیوز برق شود.

۴. از روشن کردن دستگاه به صورت خالی خودداری کنید.

اشعه الکترومغناطیسی دستگاه های مایکروویو پس از روشن شدن دستگاه به داخل مواد غذایی و مایعات نفوذ کرده و آنها را گرم می‌کنند .
در صورتی که مایکروویو خالی روشن شود با توجه به این که این اشعه ها گیرنده هایی ندارند به خود دستگاه جذب شده و باعث خراب شدن و آسیب دیدن دستگاه می شوند.

۵. استفاده از زمان های پخت از پیش تعیین شده

برای آنکه بتوانید از دستگاه خود به صورت بهینه استفاده نموده و از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید ، بهتر است مواد غذایی را با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده مایکروویو بپزید.
این کار نه تنها باعث پخت بهتر مواد غذایی می شود بلکه از خراب شدن دستگاه و تحمیل هزینه های تعمیر جلوگیری می کند.

۶‌. مراقبت از دستگاه در برابر نود سانات برق

گاهی اوقات عوامل مختلفی مانند صاعقه ، ایجاد مشکل در خطوط برق یا سوئیچینگ شبکه می تواند سبب ایجاد نوسانات برق یا زیاد شدن ولتاژ شده و بر روی دستگاه های برقی خانگی تاثیرات منفی بگذارد.
برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی لازم است از یک محافظه مناسب استفاده نموده و همچنین پس از استفاده از دستگاه آن را از برق بکشید.

۷. قرار دادن مواد غذایی با توجه به ظرفیت وزنی دستگاه

یکی دیگر از مواردی که برای مراقبت و نگهداری از دستگاه های ماکروویو و افزایش عملکرد آنها لازم است انجام دهید ، قرار دادن مواد غذایی درون این دستگاه ها با توجه به ظرفیت وزنی دستگاه می باشد .
زیرا در صورتی که وزن مواد غذایی بیشتر از ظرفیت دستگاه باشد می‌تواند باعث خراب شدن صفحه گردان و موتور دستگاه شوند.
برای اطلاع یافتن از ظرفیت وزنی دستگاه مایکروویو خود می‌توانید این آیتم را از روی درب دستگاه بررسی نموده و یا از سایت تولید کننده آن ، اطلاعات در مورد نظر را به دست آورید.

معرفی مرکز معتبر تعمیر مایکروویو در کرج

ماهان سرویس یکی از مراکز معتبری است که در زمینه تعمیر و سرویس انواع دستگاه‌های مایکروویو فعالیت داشته و خدمات خود را علاوه بر شهر کرج در کل استان البرز و فردیس ارائه می دهد.
این مرکز با همکاری با نیروهای ماهر ، مجرب و آموزش دیده در زمینه تعمیر انواع مایکروویو در کمترین زمان ممکن مشکلات دستگاه شما را برطرف می کند.
تنها یک تماس با ماهان سرویس کافیست تا این شرکت نیروهای خود را به محل مشتری اعزام کند.

ماهان سرویس مرکز نصب و تعمیر انواع مایکروویو و ماکروفر در کرج تماس حاصل فرمایید :
تلفن : 09353001695 – 33536998 (026)

 

ماهان سرویس : تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی با گارانتی

برای تعمیر انواع یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، مایکروفر و مایکروویو در منزل ، با ماهان سرویس تماس بگیرید . تعمیر در ماهان سرویس با گارانتی و نرخ اتحادیه انجام می شود.

برای درخواست تعمیرکار، تماس بگیرید (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *