مرکز تعمیر مایکروفر و مایکروویو در کرج 09353001695

مایکروویو، به عنوان بخشی از طیف الکترومغناطیسی با امواج مادون قرمز بزرگ و امواج کوتاه رادیویی تعریف می شود. این وسیله یک نوع اجاق گاز است که خیلی سریع غذا را می پزد. در صورت خرابی این دستگاه برای تعمیر ماکروویو در کرج شما گزینه های متنوعی برای انتخاب دارید.
قبل از آن که به چگونگی تعمیر مایکروویو بپردازیم، در این مقاله به بررسی مایکروویو، عملکرد آن ، مزایا، نکات مراقبتی از آن برای افزایش طول عمرو … این دستگاه می پردازیم.

ماهان سرویس : مرکز تعمیر مایکروویو در کرج

ماهان سرویس با کادر مجرب و با سابقه ، به عنوان مرکز تخصصی و نمایندگی تعمیر مایکروفر در کرج ، در حال ارائه خدمات به مشتریان گرامی در سراسر استان البرز است.

تعمیر انواع فر در کرج و استان البرز
نعمیر انواع مایکروویو در کرج و استان البرز
تعمیر انواع مایکروفر در کرج و استان البرز
تعمیر مایکروویو در منزل
تعمیر مایکروویو ال جی
تعمیر مایکروویو سامسونگ
تعمیر مایکروویو پاناسونیک
تعمیر ماکروویو الکترولوکس
تعمیر مایکروویو بوش
تعمیر مایکروویو بلک اند دکر
تعمیر مایکروویو گوسونیک
تعمیر مایکروویو دلونگی
تعمیر مایکروویو هادستون
تعمیر مایکروفر بوتان
تعمیر مایکروفر سامسونگ در کرج
تعمیر مایکروفر ال جی در کرج
تعمیر مایکروفر جنرال الکتریک
تعمیر برد ماکروفر پاناسونیک
تعمیر انواع مایکروویو و مایکروفر ایران و خارجی

ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز
ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

مناطقی که تعمیرکاران ماهان سرویس اعزام می شوند:

تعمیر مایکروفر در مهرشهر ، تعمیر مایکروفر در عظیمیه، تعمیر مایکروفر در جهانشهر، تعمیر مایکروفر در باغستان ، تعمیر مایکروفر در شاهین ویلا  ، تعمیر مایکروفر در گوهردشت ، خلج آباد، شهرک ذوب آهن، سرحدآباد، دهقان ویلا  ،شهرک شهید چمران ، کرج نو ، تعمیر مایکروفر در گلشهر ، تعمیر مایکروفر در حصارک ، حیدر آباد ، حسن آباد ، شهرک امام رضا ، شهرک فرهنگیان ، شهرک اوج  ،برغان  ، تعمیر مایکروفر در مهرویلا و…
شهرک ناز، شهرک جهان نما ، شهرک رسالت ، تعمیر مایکروفر در فردیس ، حافظیه ، تعمیر مایکروفر در مارلیک ، هشتگرد و نظر آباد

همه چیز در مورد مایکروویو و تعمیر مایکروویو در کرج

مایکروویو چیست؟

مایکروویو یک لوازم خانگی است که در آشپزخانه های مدرن قرار دارد. این وسیله با تهیه غذا با سرعت زیاد با استفاده از پرتوهای ویژه الکترومغناطیسی کار می کند که اجسام را از درون گرم می کند. این وسیله همچنین برای گرم کردن سریع مواد غذایی نیز طراحی شده است و برای کارهای که وقت زیادی می گیرند مانند ذوب کردن کره یا گرم کردن آب مناسب می باشد.
مایکروویو برخلاف اجاق های سنتی غذا را از داخل و نه از خارج طبخ می کند.

 

مایکروویو و تعمیر مایکروویو در کرج
مایکروویو و تعمیر مایکروویو در کرج

عملکرد مایکروویو

این وسیله با ارسال امواج الکترومغناطیسی با فرکانس 2.24 گیگاهرتز و طول موج 12.2 سانتی متر از طریق غذا عمل می‌کند که به نوبه خود باعث می‌شود مولکول های آب موجود در غذا لرزش داشته و اصطکاک ناشی از سایر مولکول های آب باعث گرم شدن آن شود. این گونه است که غذا از داخل در مایکروویو پخته می‌شود. به همین دلیل است که مواد غذایی منجمد و مواد غذایی خشک مانند برنج به اندازه کافی طبخ نمی‌شوند

ویژگی های ایمنی

مطابق مقررات اداره غذا و داروی ایالات متحده کلیه اجاق های ماکروویو و مدرن با سوئیچ های خاموش شونده ای طراحی شده اند که به محض باز شدن درب روند را متوقف می‌کنند برخی با سنسورهایی همراه هستند که سطح بخار یا درجه حرارت را تشخیص می‌دهند و پخت و پز را در یک نقطه مشخص متوقف می‌کند تا از خشک شدن مواد غذایی جلوگیری شود. مایکروویو همچنین باید استاندارد فدرال را رعایت کند که می‌گوید آنها نمی‌تواند با بیش از 5 میلی وات تشعشع در هر سانتی متر مربع فراتر از دو اینچ از واحد ساطع کنند. این مسئله از هر گونه آسیب احتمالی جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از مایکروویو 

مایکروویو برای پخت و پز و گرم کردن مجدد سریع تر از اجاق های معمولی عمل می کند. این مسئله باعث می‌شود که بعضی از ویتامین ها هنگام پخت در مایکروفر حفظ شوند. زیرا زمان پخت طولانی تر مواد مغذی و مفید را از بین می برد.
همچنین ارگانیسم های خطرناک زمان کمتری برای  گسترش به غذایی مایکروفر پخته شده است، دارند. زیرا مواد غذایی به سرعت در دمای بالا آماده شده و می تواند بلافاصله سرو شوند.

نکات مراقبتی از مایکروویو برای افزایش عمر آن

تمیز کردن به صورت منظم

به محض بروز لکه و به جا ماندن مواد غذایی در مایکروویو آن را با اسفنج و آب پاک کنید. مواد غذایی باقی مانده در هنگام روشن کردن مجدد می‌توانند مقداری از انرژی مایکروویو را جذب کرده و یک نقطه داغ ایجاد کنند که باعث آسیب به فضای داخلی دستگاه می شود.

روشن کردن فن های خروجی

درست است که فن های خروجی OTR  به اندازه هود کارآمد نیست، اما به هر حال باید از آن استفاده کنید. وین آرچر متخصص کارهای فنی می گوید : بسیاری اوقات کاربر هنگام پخت و پز بر روی ظروف آشپزخانه فن را روشن نمی کند و باعث می شود رطوبت ناشی از گلدان ها و قابلمه ها بر روی مایکروویو جمع شود که طول عمر آن را کاهش می‌دهد. در صورتی که رطوبت بر روی مایکروویو جمع شد آن را با یک حوله کاغذی یا پارچه نرم خشک کنید.

صافی روغن را تمیز کنید.

فراموش کردن این فیلترها در قسمت زیر مایکروویو که بخار پخت و پز را به دام می اندازد، آسان است.اما اگر به آنها اجازه دهید که بیش از حد جمع شوند، می توانند باعث شوند مایکروویو کارایی کمتری داشته و خطر آتش‌سوزی را ایجاد کنند. صافی را در یک سینک پر از آب داغ و ماده شوینده خیس کنید در برخی از مارک ها و برنده های مایکروویو شما می توانید آنها را در ماشین ظرفشویی نیز قرار دهید، اما قبل از انجام این کار ابتدا کتابچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

عدم به هم کوبیدن درب مایکروویو

درب مایکروویو دارای ۳ سوئیچ ایمنی است که هنگام باز کردن درب، اجاق را غیر فعال می کند. برای اینکه مایکروویو به درستی کار کند سوئیچ ها هنگام بسته شدن درب باید با لنگه های مربوطه خود مطابقت داشته  باشند. ضربه زدن به درب مایکروویو می تواند این اجزا را دچار شکستگی و نقض کند.
در صورتی که مایکروویو شما خراب است برای تعمیر مایکروویو در کرج می‌توانید به نمایندگی های مربوطه و یا مراکزی که خدمات پس از فروش و تعمیرات این دستگاه را ارائه می دهند، مراجعه کنید. این مراکز با داشتن نیروهای با تجربه، آموزش‌دیده، ماهر و کاربلد می‌توانند در سریع ترین زمان ممکن مایکروویو شما را تعمیر و مشکل شما را برطرف کنند.

ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز
ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

نوشته های مشابه

Call Now Buttonتماس با ماهان سرویس
Don`t copy text!