مرکز تعمیر مایکروویو ال جی در کرج

برای آشنایی با مرکز معتبر تعمیر مایکروویو ال جی در کرج با ما همراه باشید.
امروزه بیشتر افراد برای گرم کردن غذا از مایکروویو که یک اجاق برقی کوچک است ، استفاده می کنند ، این دستگاه با تولید امواج الکترومغناطیسی کار می کند.
درون مایکروویو مگنترون که یک دستگاه الکتریکی است ، وجود دارد که مسئول تولید مایکروویو های با شدت بالا و هدایت آنها به طور مستقیم به فن می باشد.
امواجی که به ونتیلاتور می‌رسند به محفظه‌ای که غذا درون آن قرار دارد هدایت می شوند . امواج در مایعات مواد غذایی گرما تولید نموده و باعث گرم شدن غذا می‌شوند.
مولکول های آب موجود در غذا به دلیل حرکت سریع مولکولی باعث افزایش دما شده و گرم می شوند ، در نتیجه دمای غذا نیز افزایش می‌یابد .

ماهان سرویس : مرکز تعمیر مایکروویو ال جی در کرج LG

ماهان سرویس نامی آشنا در زمینه ی تعمیر مایکروویو ال جی در کرج است که دارای بیش از ده سال سابقه کاری در زمینه ی تعمیر این دستگاه ها می باشد.
سرویس کاران ماهان سرویس افرادی مجرب ، متخصص و ماهر در زمینه تعمیر مایکروویوهای ال جی هستند که تنها با یک تماس و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن خود را به محل شما رسانده و مشکلات دستگاه شما را عیب یابی و برطرف می کنند.

– تعمیر ماکروفر و مایکروویو ال جی در محل
– تعمیر انواع مایکروویو و ماکروفر ال جی در کرج

ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز
ماهان سرویس : مرکز تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

مناطقی که سرویسکاران برای تعمیر مایکروویو ال جی در کرج اعزام می شوند:

تعمیرکار مایکروویو ال جی در کرج در مهرشهر ، تعمیرکار مایکروویو ال جی در عظیمیه، جهانشهر، تعمیرکار مایکروویو ال جی در باغستان ، شاهین ویلا ، تعمیرکار مایکروویو ال جی در گوهردشت  ، تعمیر مایکروویو ال جی در دهقان ویلا  ،تعمیرکار مایکروویو ال جی در گلشهر ، تعمیرکار مایکروویو ال جی در حصارک ،  تعمیر مایکروویو ال جی مهرویلا و…
تعمیرکار مایکروویو ال جی فردیس ، تعمیرکار مایکروویو ال جی در مارلیک ، هشتگرد و نظر آباد

شایع ترین خرابی های مایکروویو ال جی

1.جرقه زدن دستگاه

در صورتی که مایکروویو شما در هنگام روشن بودن جرقه می زند باید هرچه سریعتر علت آن مشخص شود ، زیرا جرقه می تواند در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کرده و یا باعث آتش سوزی شود.
برای بررسی علت این مشکل لازم است ابتدا برق دستگاه را قطع نموده و درون دستگاه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که ظروف فلزی و آلومینیومی را درون دستگاه قرار نداده‌اید.
یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد جرقه در مایکروویو می‌شود سوختن دیود دستگاه و یا پاک شدن رنگ دیواره دستگاه می باشد.

2.توقف عملکرد مایکروویو در حین کار

در صورتی که مایکروویو خود را پس از اعمال تنظیمات روشن کرده‌اید و همچنین غذا را درون آن قرار داده اید اما پس از گذشت چند ثانیه عملکرد دستگاه متوقف می شود باید سوئیچ درب دستگاه را بررسی کنید.
زیرا مایکروویو برای آن که کاملا گرم شود باید درب آن به خوبی بسته شود، عواملی که باعث باز ماندن درب دستگاه می‌شوند شامل شل شدن سوئیچ درب ، گرمای بیش از حد و وجود نقص فنی می باشد.
اگر مایکروویو شما از نوع صفحه لمسی می‌باشد و در حین عملکرد متوقف می‌شود ممکن است اتصالات ضعیفی در صفحه لمسی ایجاد شده باشد.

3.عدم چرخش سینی کف دستگاه

درون مایکروویو برای آنکه گرمای یکنواختی به غذا داده شود یک صفحه چرخان وجود دارد که توسط موتور چرخنده ای که زیر آن قرار دارد ، می چرخد .
در صورتی که صفحه چرخان در مایکروویو ال جی شما نمی چرخد ، ابتدا دستگاه را از برق کشیده و پنل زیر صفحه چرخان را باز کنید و توسط یک مولتی متر موتور آن را بررسی کنید.
بزرگ بودن اندازه ظرف غذا نیز می تواند عاملی برای نچرخیدن سینی چرخان باشد ، بنابراین باید همیشه از ظروف با اندازه استاندارد درون مایکروویو استفاده کنید .
زیرا لبه های ظروف بزرگ تر به دلیل گیر کردن به دیواره های دستگاه مانع از چرخش صفحه گردان می شوند.
یکی دیگر از عواملی که از چرخش سینی گردان مایکروویو جلوگیری می کند عدم اتصال درست سینی و موتور چرخنده می باشد.

4.برعکس کار کردن فن مایکروویو

در صورتی که هنگام باز کردن درب مایکروویو متوجه می شوید که فن دستگاه شروع به کار می کند و هنگامی که درب دستگاه را می بندید فن متوقف می‌شود نشانه برعکس کار کردن فن دستگاه می باشد و دلیل آن ممکن است خراب شدن سوئیچ درب دستگاه باشد .

5.عدم روشن شدن دستگاه

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث عدم روشن شدن دستگاه شود.
برای بررسی علت ایجاد این مشکل لازم است ابتدا اتصال برق دستگاه را قطع نموده و آن را از برق بکشید .
سپس باید سیم های دستگاه را از نظر معیوب بودن و پاره شدن بررسی کنید . همچنین باید پریز برق را نیز از نظر سالم بودن بررسی کنید ، زیرا گاهی اوقات مشکلات موجود در پریز برق باعث روشن نشدن دستگاه می شود.
مورد بعدی برای بررسی علت عدم روشن شدن دستگاه درست بسته نشدن ئرب آن می باشد . در صورتی که سوئیچ درب دستگاه پس از بسته شدن کامل سیگنال را به بقیه اجزاء بفرستد برق دستگاه متصل شده و مایکروویو روشن می‌شود ، اما اگر درب دستگاه به خوبی بسته نشود مایکروویو روشن نمی شود.
شما می توانید توسط مولتی متر ترمینال های سوئیچ درب دستگاه را از نظر اتصالات بررسی کنید. در صورت خرابی سوئیچ اتصال برقرار نشده و مایکروویو روشن نمی شود و باید سوئیچ درب را تعویض کنید.
عامل دیگری که باعث روشن نشدن مایکروویو می شود خرابی فیوز حرارتی است .
برای تعمیر این قطعه توصیه می‌شود از تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر مایکروویو ال جی در کرج
تعمیر مایکروویو ال جی در کرج

6. دستگاه دارای سر و صدای زیادی است.

این مشکل می‌تواند به دلیل درست قرار نگرفتن سینی گردان در کف دستگاه باشد . در این صورت به دلیل درست نچرخیدن سینی سر و صدا در دستگاه ایجاد می شود.
در صورتی که سینی گردان در کف دستگاه قرار گرفته است ، علت دیگر ایجاد سر و صدا از مایکروویو معیوب بودن قطعات اصلی دستگاه می باشد که شامل مگنترون و موتور هستند.
اما با توجه به اینکه این قطعات از نظر هزینه گران هستند ، قبل از آنکه آنها را تعویض کنید بهتر است با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Don`t copy text!