ماهان سرویس .

نمایندگی تعمیر مایکروویو ال جی در کرج با گارانتی

 تعمیر مایکروویو ال جی در کرج توسط ماهان سرویس در منزل انجام می شود.
امروزه بیشتر افراد برای گرم کردن غذا از مایکروویو که یک اجاق برقی کوچک است ، استفاده می کنند ، این دستگاه با تولید امواج الکترومغناطیسی کار می کند.
درون مایکروویو مگنترون که یک دستگاه الکتریکی است ، وجود دارد که مسئول تولید مایکروویو های با شدت بالا و هدایت آنها به طور مستقیم به فن می باشد.
امواجی که به ونتیلاتور می‌رسند به محفظه‌ای که غذا درون آن قرار دارد هدایت می شوند . امواج در مایعات مواد غذایی گرما تولید نموده و باعث گرم شدن غذا می‌شوند.
مولکول های آب موجود در غذا به دلیل حرکت سریع مولکولی باعث افزایش دما شده و گرم می شوند ، در نتیجه دمای غذا نیز افزایش می‌یابد .

ماهان سرویس : مرکز تعمیر مایکروفر ال جی در کرج

ماهان سرویس نامی آشنا در زمینه ی تعمیر مایکروویو ال جی در کرج است که دارای بیش از 15 سال سابقه کاری در زمینه ی تعمیر این دستگاه ها می باشد.
سرویس کاران ماهان سرویس افرادی مجرب ، متخصص و ماهر در زمینه تعمیر مایکروویوهای ال جی هستند که تنها با یک تماس و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن خود را به محل شما رسانده و مشکلات دستگاه شما را عیب یابی و برطرف می کنند.

✵ تعمیر مایکروفر و مایکروویو ال جی در منزل
✵ تعویض المنت و مگنترون مایکروفر ال جی
✵ تعمیر برد مایکروفر و مایکروویو ال جی
✵ تعویض موتور کف مایکروفر ال جی
✵ تعمیر فن مایکروفر ال جی

mahan karaj minتعمیر مایکروفر و مایکروویو ال جی تمام مناطق کرج

. تعمیر مایکروفر ال جی در مهرشهر ، تعمیر مایکروفر ال جی در عظیمیه، تعمیر مایکروفر ال جی جهانشهر
. تعمیر مایکروفر ال جی در باغستان ، تعمیر مایکروفر ال جی شاهین ویلا ، تعمیر مایکروفر ال جی در گوهردشت
. تعمیر مایکروفر ال جی در دهقان ویلا ، تعمیر مایکروفر ال جی در گلشهر ، تعمیر مایکروفر ال جی در حصارک
. تعمیر مایکروفر ال جی مهرویلا و…
. تعمیر مایکروفر ال جی در فردیس ، تعمیر مایکروفر ال جی در مارلیک ، تعمیر مایکروفر در هشتگرد و نظر آباد

شایع ترین خرابی های مایکروویو ال جی

1.جرقه زدن دستگاه

در صورتی که مایکروویو شما در هنگام روشن بودن جرقه می زند باید هرچه سریعتر علت آن مشخص شود ، زیرا جرقه می تواند در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کرده و یا باعث آتش سوزی شود.
برای بررسی علت این مشکل لازم است ابتدا برق دستگاه را قطع نموده و درون دستگاه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که ظروف فلزی و آلومینیومی را درون دستگاه قرار نداده‌اید.
یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد جرقه در مایکروویو می‌شود سوختن دیود دستگاه و یا پاک شدن رنگ دیواره دستگاه می باشد.

2.توقف عملکرد مایکروویو در حین کار

در صورتی که مایکروویو خود را پس از اعمال تنظیمات روشن کرده‌اید و همچنین غذا را درون آن قرار داده اید اما پس از گذشت چند ثانیه عملکرد دستگاه متوقف می شود باید سوئیچ درب دستگاه را بررسی کنید.
زیرا مایکروویو برای آن که کاملا گرم شود باید درب آن به خوبی بسته شود، عواملی که باعث باز ماندن درب دستگاه می‌شوند شامل شل شدن سوئیچ درب ، گرمای بیش از حد و وجود نقص فنی می باشد.
اگر مایکروویو شما از نوع صفحه لمسی می‌باشد و در حین عملکرد متوقف می‌شود ممکن است اتصالات ضعیفی در صفحه لمسی ایجاد شده باشد.

3.عدم چرخش سینی کف دستگاه

درون مایکروویو برای آنکه گرمای یکنواختی به غذا داده شود یک صفحه چرخان وجود دارد که توسط موتور چرخنده ای که زیر آن قرار دارد ، می چرخد .
در صورتی که صفحه چرخان در مایکروویو ال جی شما نمی چرخد ، ابتدا دستگاه را از برق کشیده و پنل زیر صفحه چرخان را باز کنید و توسط یک مولتی متر موتور آن را بررسی کنید.
بزرگ بودن اندازه ظرف غذا نیز می تواند عاملی برای نچرخیدن سینی چرخان باشد ، بنابراین باید همیشه از ظروف با اندازه استاندارد درون مایکروویو استفاده کنید .
زیرا لبه های ظروف بزرگ تر به دلیل گیر کردن به دیواره های دستگاه مانع از چرخش صفحه گردان می شوند.
یکی دیگر از عواملی که از چرخش سینی گردان مایکروویو جلوگیری می کند عدم اتصال درست سینی و موتور چرخنده می باشد.

4.برعکس کار کردن فن مایکروویو

در صورتی که هنگام باز کردن درب مایکروویو متوجه می شوید که فن دستگاه شروع به کار می کند و هنگامی که درب دستگاه را می بندید فن متوقف می‌شود نشانه برعکس کار کردن فن دستگاه می باشد و دلیل آن ممکن است خراب شدن سوئیچ درب دستگاه باشد .

5.عدم روشن شدن دستگاه

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث عدم روشن شدن دستگاه شود.
برای بررسی علت ایجاد این مشکل لازم است ابتدا اتصال برق دستگاه را قطع نموده و آن را از برق بکشید .
سپس باید سیم های دستگاه را از نظر معیوب بودن و پاره شدن بررسی کنید . همچنین باید پریز برق را نیز از نظر سالم بودن بررسی کنید ، زیرا گاهی اوقات مشکلات موجود در پریز برق باعث روشن نشدن دستگاه می شود.
مورد بعدی برای بررسی علت عدم روشن شدن دستگاه درست بسته نشدن ئرب آن می باشد . در صورتی که سوئیچ درب دستگاه پس از بسته شدن کامل سیگنال را به بقیه اجزاء بفرستد برق دستگاه متصل شده و مایکروویو روشن می‌شود ، اما اگر درب دستگاه به خوبی بسته نشود مایکروویو روشن نمی شود.
شما می توانید توسط مولتی متر ترمینال های سوئیچ درب دستگاه را از نظر اتصالات بررسی کنید. در صورت خرابی سوئیچ اتصال برقرار نشده و مایکروویو روشن نمی شود و باید سوئیچ درب را تعویض کنید.
عامل دیگری که باعث روشن نشدن مایکروویو می شود خرابی فیوز حرارتی است .
برای تعمیر این قطعه توصیه می‌شود از تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر مایکروویو ال جی در کرج
تعمیر مایکروویو ال جی در کرج

6. دستگاه دارای سر و صدای زیادی است.

این مشکل می‌تواند به دلیل درست قرار نگرفتن سینی گردان در کف دستگاه باشد . در این صورت به دلیل درست نچرخیدن سینی سر و صدا در دستگاه ایجاد می شود.
در صورتی که سینی گردان در کف دستگاه قرار گرفته است ، علت دیگر ایجاد سر و صدا از مایکروویو معیوب بودن قطعات اصلی دستگاه می باشد که شامل مگنترون و موتور هستند.
اما با توجه به اینکه این قطعات از نظر هزینه گران هستند ، قبل از آنکه آنها را تعویض کنید بهتر است با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

مزایای استفاده از مایکروفر چیست؟

– این دستگاه به دلیل سرعتی که در پخت مواد غذایی دارد ، باعث ماندگاری و از بین نرفتن ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این مواد شده و خاصیت ماده غذایی را حفظ می کند .
– با استفاده از مایکروفر می توان علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه در مصرف آب نیز صرفه جویی نمود ، زیرا ظروف کمتری برای پخت مواد غذایی کثیف می ‌شوند .
– به دلیل دمای کمتری که نسبت به پختن غذا بر روی آتش اجاق در مایکروفر استفاده می شود سوختن و تشکل زغال حاصل از مواد غذایی که منجر به سرطان می شود ، از بین می رود‌.
– اشعه مایکروویو به دلیل نفوذ عمیق به درون مواد غذایی و در ترکیب با همزن یا صفحه چرخان امکان گرم شدن بیستری را نسبت به گرم کردن غذا بر روی گاز که سطح غذا را داغ نموده در حالی که داخل آن سرد است را فراهم می کند.
– مایکروفر باعث ایجاد آکریل آمید در سیب زمینی که یک ماده سرطان زای نگران کننده می باشد، نمی شود.
– در صورت پخت یا گرم کردن مقدار کمی مواد غذایی در مایکروفر ، انرژی کمتری نسبت به اجاق گاز لازم است.
– مایکروفر نسبت به اجاق گاز فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می کند.
– این دستگاه بسیار راحت تر از اجاق های سنتی تمیز می شود.
– مایکروفر با انجام تنظیمات به صورت خودکار پس از پخت غذا خاموش می شود ، بنابراین دیگر نگرانی در خصوص سوختن غذا وجود ندارد .

خرابی های رایج مایکروفرهای ال جی

– عدم روشن شدن مایکروفر ال جی

برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید بررسی کنید که دستگاه به پریز برق متصل باشد.
در صورتی که دستگاه به برق متصل بوده اما همچنان روشن نمی شود امکان سوختن فیوز روی برد دستگاه و یا برد مایکروفر وجود داشته و ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.

– ایجاد سر و صدای غیر طبیعی از سولاردام دستگاه

هنگامی که ترانس ، مگنترون ، دیودها یا فن مایکروفر ال جی خراب می شود ، سولاردام دارای سر و صدای غیر طبیعی می شود. برای بررسی این مسئله از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.
– جرقه زدن مایکروفر هنگام کار
در صورت استفاده از ظروف نامناسب مانند ظروف فلزی ، ایجاد مشکل و خرابی در عایق میکا داخل دستگاه و یا از کار افتادن مگنترون ، مایکروفر هنگام کار جرقه می زند.

– نچرخیدن سینی کف دستگاه

هنگامی که موتور سینی گردان در مایکروفر ال جی خراب می شود و یا ریل هایی که زیر سینی قرار دارند کثیف هستند ، چرخش سینی کف دستگاه از کار می افتد.
از دلایل دیگری که می‌تواند باعث عدم چرخش سینی کف مایکروفر ال جی شود می توان به خرابی و از کار افتادن برد الکتریکی و همچنین کثیف شدن کوبلن اشاره نمود.

– عدم توانایی گرم کردن غذا

این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی مانند خرابی برخی قطعات مانند مگنترون ، خازن ، فیوزهای ولتاژ ، برد الکترونیکی ، تایمر، فیوزهای ولتاژ و یا خراب شدن میکروسوئیچ درب دستگاه ایجاد شود.
برای بررسی و برطرف کردن این مشکل باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.
برخی دیگر از خرابی های رایج مایکروفر ال جی شامل موارد زیر می باشد:
– پریدن فیوز منزل پس از روشن کردن مایکروفر
– برق داشتن بدنه دستگاه
– گرم کردن نیمی از غذا

تعمیر مایکروفرهای ال جی
تعمیر مایکروفرهای ال جی

نکات مراقبتی از مایکروفر ال طبق توصیه ماهان سرویس

– استفاده از ظروف مخصوص مایکروفر و عدم استفاده از ظروف فلزی
– عدم روشن کردن دستگاه به صورت خالی
– استفاده از محافظ برق برای جلوگیری از عدم ایجاد نوسانات برق در دستگاه
– آرام بستن درب مایکروفر
– عدم به جوش آوردن آب درون مایکروفر
– تمیز کردن منظم و دوره ای داخل دستگاه
– استفاده از صفحه گردان مایکروفر برای پخت غذا

mahan karaj min

ماهان سرویس : تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی با گارانتی

برای تعمیر انواع یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، مایکروفر و مایکروویو در منزل ، با ماهان سرویس تماس بگیرید . تعمیر در ماهان سرویس با گارانتی و نرخ اتحادیه انجام می شود.

برای درخواست تعمیرکار، تماس بگیرید (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *