ماهان سرویس .

علت خطای F00 و E00 در ماشین لباسشویی بوش چیست؟

خطای F00 و E00 در ماشین لباسشویی بوش همان خطاهایی هستند که بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه رخ می دهد و معمولاً پس از تنظیم مجدد سایر خطاها یا تعمیرات مرتبط با کدهای F21 یا F25 ایجاد می شود.
F00 یا E00 یک کد خطای صفر است، به این معنی که سیستم عامل برد کنترل از کار افتاده است.

نحوه عملکرد ماشین لباسشویی

یک ماشین مدرن معمولاً نیاز به اتصال به منبع برق، آب و فاضلاب دارد. برخی از دستگاه ها آب را با برق گرم نمی کنند و در عوض از گاز طبیعی استفاده می کنند یا (به صورت اختیاری یا منحصرا) به منبع آب گرم مرکزی متصل هستند.
چرخه شستشو در چنین دستگاه هایی به فازهای زمانی مختلف تقسیم می شود. ماشین‌های اتوماتیکی که امروزه رایج هستند، توالی را به‌طور خودکار ارائه می‌کنند، و بخش الکترونیک دستگاه معمولاً توسط یک میکروکنترلر کنترل می‌ شود.
در طول چرخه شستشو، دستگاه مواد شوینده را آزاد می کند و درام را با آب پر می کند و لباس ها را حول یک محور فرضی حرکت می دهد تا همه لباس ها به طور کامل تمیز شوند. سپس این مایع  تخلیه می شود و آب تمیز برای چرخه شستشو به آن اضافه می شود تا لباس ها آبکشی شده و ماده شوینده باقی مانده از آن خارج می شود. پس از آن، چرخه خشک کن فعال می شود و درام به سرعت شروع به چرخش می کند و حدود 80 درصد از آب اضافی لباس را از بین می برد.

خطای F00 و E00 در ماشین لباسشویی بوش
خطای F00 و E00 در ماشین لباسشویی بوش

ماشین های لباسشویی مدرن بوش دارای ویژگی های منحصر بفردی هستند ، از جمله:

– تایمر برای به تاخیر انداختن شروع چرخه شستشو
– برنامه های از پیش تعریف شده برای انواع مختلف لباسشویی
– تنظیمات سرعت چرخش درام دستگاه
– انتخاب دماهای متغیر، از جمله شستشو با آب سرد

بیشتر دستگاه ها برای مکانیزم شستشو به درام متکی هستند که در آن درام حول یک محور افقی می چرخد. این نوع ماشین های لباسشویی داراب بار از جلو و بار از بالا تمایز هستند. برای دستگاه های بار از جلو، درب بارگیری در جلوی ماشین لباسشویی قرار دارد، در حالی که دستگاه های دارای بار از بالا ، درام شستشو را از بالا بارگیری می کنند. اطراف درام شستشو یک وان است که می تواند از فولاد ضد زنگ یا پلاستیک ساخته شود.
در اکثر ماشین‌های لباسشویی بوش، درام شستشو توسط موتور و با استفاده از تسمه V شکل می‌چرخد. در همین حال، تولید کنندگان دستگاه های دیگری با درایو به اصطلاح مستقیم ساخته اند که در آن موتور روی درام شستشو قرار دارد.
در بالای دستگاه، کنترل ها و یک کشو برای مواد شوینده و محصولات مراقبت قرار دارد.

چه زمانی می توانید کدهای خطای 00F یا 00E در ماشین لباسشویی بوش را خودتان برطرف کنید؟

گاهی اوقات کد E00 به دلیل اختلال برد کنترل بدون هیچ خرابی در ماشین لباسشویی رخ می دهد. در این صورت باید ریستارت شود. برای انجام این کار، ماشین لباسشویی را به مدت 10-15 دقیقه از برق جدا کنید. سپس آن را روشن کنید. اگر کد تکرار شد، خطا را از حافظه بازنشانی کنید. اگر یک بار خرابی وجود داشته باشد، خطا ناپدید می شود و دستگاه بوش طبق معمول کار می کند.

نقص های احتمالی که نیاز به تعمیر دارند ، کدامند؟

اگر با تنظیم مجدد کد F00 یا E00 از بین نرود، دلیل وقوع آن خرابی دستگاه است. در این صورت لازم است برای تعمیر ماشین لباسشویی از تعمیرکاران ماهر و متخصص ماهان سرویس در این زمینه کمک بگیرید.

1 . خرابی سیستم عامل واحد کنترل ماشین لباسشویی

بیشتر اوقات، این مشکل به دلیل نوسانات برق رخ می دهد.
ماشین لباسشویی بوش بلافاصله پس از روشن شدن این خطا را نشان می دهد. شاید خطای دیگری قبلاً نمایش داده شده باشد، به عنوان مثال F21 یا F25 .
برای رفع کد خطای ظاهر شده ، تعمیرکار تراشه حافظه ماژول کنترل را از لحیم خارج می کند، آن را دوباره بر روی تجهیزات ویژه برنامه ریزی می کند و در انتها آن را دوباره به جای قبلی خود برمی گرداند.

2 . خرابی برد کنترل دستگاه

اگر سیم کشی ها بسوزند یا اجزا برد  خراب شوند این کدهای خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه ایجاد می شوند و باعث می شوند که ماشین لباسشویی بوش بلافاصله پس از روشن شدن این خطا را نشان دهد. شاید خطای دیگری قبلاً نمایش داده شده باشد، به عنوان مثال F12 یا F25 .
برای رفع مشکل ، تعمیرکار برد کنترل را بررسی نموده و بر اساس نتایج تشخیصی:
– کنتاکت های اکسید شده یا سوخته را لحیم کاری می کند.
– عناصر رادیویی خراب را با موارد جدید جایگزین می کند.

برای تعمیر ماشین لباس شویی بوش ، با ماهان سرویس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *