ماهان سرویس .

علت کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایر

گاهی اوقات کاربران در حین کار ماشین لباسشویی متوجه ظاهر شدن کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایر خود می شوند . در این هنگام دستگاه با آب برای شستشو یا آبکشی متوقف می شود . کد خطای E1در این دستگاه ها به این معنی است که زمان تخلیه آب بیش از حد مجاز است و در 4 دقیقه تعیین شده از مخزن خارج نشده است .
توجه داشته باشید که کدخطای E1 را نباید با Err1 اشتباه گرفت! کد Err1 برای ماشین های لباسشویی قدیمی این برند معمول است و به معنای خطای مسدود شدن دریچه است.

چه زمانی خودتان می توانید کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایر را برطرف کنید؟

بطور کلی همیشه این خطا با خرابی همراه نبوده و ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

– مسدود شدن فیلتر تخلیه

فیلتر تخلیه یک توری مخصوص است. با گذشت زمان، این فیلتر با پرز، نخ و سایر زباله های کوچک مسدود می شود و باید به صورت دوره ای تمیز شود.

– انسداد لوله های فاضلاب

در اغلب موارد، اگر دستگاه از طریق لوله به فاضلاب متصل شود، ممکن است انسداد در سیفون باعث ایجاد کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایر شود. برای بررسی اینکه آیا ارتباطات خروجی واقعاً مسدود شده است، لازم است شیلنگ تخلیه را جدا کرده و در حمام یا یک سطل بزرگ قرار دهید. پس از این کار تخلیه را روشن کنید. اگر آب آزاد باشد و از ماشین خارج شود و خطا از بین برود، گرفتگی سیستم فاضلاب است. برای از بین بردن انسداد ضروری است با یک لوله کش تماس بگیرید.

– پیچ خوردگی شلنگ تخلیه

شاید شما خودتان یا یکی از اعضای خانواده شیلنگ تخلیه را جابجا کرده و آن را کج کرده یا جسم سنگینی روی آن قرار داده اید. تمام طول شیلنگ را به دقت بررسی کنید، اگر پیچ خوردگی و فشرده شدن وجود داشت، شیلنگ را صاف کنید.

– خرابی یکباره برد کنترل

گاهی اوقات ماشین‌های لباسشویی حایر هنگ می کنند و به اشتباه یک کد اضطراری E1 صادر می‌کنند. برای تنظیم مجدد ، دستگاه خود را به مدت 10-15 دقیقه از برق جدا کنید و بعد از طی این مدت آن را روشن کنید و دوباره برنامه را اجرا کنید. اگر مشکل بدلیل خرابی یکباره برد باشد، خطا ناپدید می شود.

دلایل احتمالی کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایرتوسط تعمیرکار بررسی می شود :

خرابی پمپ تخلیه

بیشتر اوقات، پمپ تخلیه به دلیل زباله و اجسام خارجی که در آن افتاده اند از کار می افتد. به دلیل پروانه آنها گیر کرده یا تیغه ها می شکند. همچنین موتور پمپ نیز ممکن است بسوزد. در این صورت ماشین لباسشویی آب را تخلیه نکرده و کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایر ظاهر می شود .
برای رفع مشکل پمپ خراب باید با یک پمپ جدید تعویض شود.

مسدود شدن سیستم تخلیه

اگر لوله تخلیه، فیلتر، پمپ، شیلنگ تخلیه یا فاضلاب مسدود شده باشند این کد خطا ظاهر می شود و باعث می شود که ماشین لباسشویی حایر آب را تخلیه نکرد و کد E1 ایجاد شود . برای رفع این مشکل ، تعمیرکار مسیر تخلیه را بررسی می کند، انسداد را پیدا کرده و آن را برطرف می کند.

خرابی برد کنترل باعث ایجاد کد خطای E1 در ماشین لباسشویی حایر می شود

اگر عناصر یا مسیرهای موجود در مدار پمپ تخلیه روی برد خراب باشند و یا سیستم عامل خراب شده باشد باعث ایجاد این کد خطا در ماشین لباسشویی حایر می گردد.
در نتیجه عملکرد دستگاه دارای آب متوقف شده و کد E1 روی صفحه نمایش داده می شود. بیشتر اوقات، این وضعیت قبل از تخلیه در پایان شستشو یا آبکشی رخ می دهد. اما گاهی اوقات بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه نسیز ممکن است این کد ظاهر شود.
برای رفع مشکل ، تعمیرکار بررسی کامل برد را انجام می دهد و بر اساس ماهیت نقص:
– عناصر سوخته شده روی برد را با موارد جدید جایگزین می کند.
– اتصالات لحیم کاری می کند
– حافظه را از واحد کنترل جدا و سیستم عامل را دوباره بارگذاری می کند و در انتها حافظه را به جای خود لحیم می کند.
– در صورت آسیب جدی به برد، به عنوان مثال، خرابی پردازنده، تعویض کاامل برد انجام می شود.

سیم کشی یا کنتاکت های آسیب دیده در مدار پمپ تخلیه

اغلب این مشکل به دلیل ارتعاشات در حین کار دستگاه ایجاد می شود. همچنین جوندگانی مانند موش نیز می‌توانند سیم‌ها را بجوند. این مشکل باعث می شود که دستگاه هایر فلاش نکرده و کد E1 را نشان می دهد.
برای رفع مشکل لازم است یکپارچگی سیم کشی و / یا کنتاکت ها را بازیابی کنید. برای انجام این کار، تعمیرکار تشخیص را انجام داده و محلآسیب دیدگی را شناسایی می کند. سپس:
– یک سیم پاره را می پیچد یا کل کابل را تغییر می دهد.
– مکنتاکت های آسیب دیده را لحیم می کند یا کنتاکت ها را تعویض می کند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی حایر در کرج ، با ماهان سرویس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *