ماهان سرویس .

5 علت شایع لرزش ماشین لباسشویی

لرزش ماشین لباسشویی می تواند باعث نگرانی برای صاحبان این دستگاه ها شود. ماشین لباسشویی یک بخش ضروری در هر خانواده‌ای است و بسیاری از خانواده ها به صورت روزمره از این دستگاه برای شستشوی لباس های خود استفاده می کنند.
در صورتی که شما نیز از ماشین لباسشویی خود بدون وقفه یا به طور مکرر استفاده می کنید ممکن است متوجه شوید که دستگاه شما دچار لرزش شده یا در عملکرد آن اختلال ایجاد شده است.
اما لرزش ماشین لباسشویی از چیست و چگونه می توان این مشکل را برطرف نمود؟ اینها مواردی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است.

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

1. تراز نبودن دستگاه

اکثر ماشین های لباسشویی دارای پایه های خودکار یا خود تراز می باشند . در غیر اینصورت دارای پایه های قابل تنظیم دستی برای تراز صحیح دستگاه هستند .
در صورتی که ماشین لباسشویی شما دارای لرزش است ممکن است تراز دستگاه به هم خورده باشد که به مراتب این دلیل نگرانی کمتری دارد ، زیرا تنها چیزی است که برای رفع آن نیاز دارید این است که سطح دستگاه را بر روی پایه ها تنظیم کنید.
یک تراز بر روی ماشین لباسشویی قرار دهید و تشخیص دهید که آیا به درستی تراز شده اند یا خیر. اگر دستگاه تراز نیست به سادگی پایه‌های تراز را در پایین ماشین لباسشویی بالا یا پایین بیاورید تا به درستی تراز شوند . همچنین می توانید قسمت بالایی ماشین لباسشویی را بگیرید و به آرامی آن را به جلو و عقب تکان دهید، این کار به شما کمک می کند تا متوجه شوید دستگاه در کجا تعادل ندارد سپس می توانید پایه های تراز را بالا یا پایین آورده و دستگاه را در موقعیت صاف قرار دهید.

2. بار نامتعادل دستگاه

بار نامتعادل به بار شستشو اشاره دارد که ممکن است به دلایلی در یک طرف لگن دستگاه قرار گرفته باشد و ممکن است باعث شود دستگاه وزن بار را به اشتباه اندازه گیری نموده که باعث عدم تعادل می شود که لرزش ماشین لباسشویی را به همراه دارد . بله عنوان مثال یک حوله خیس بزرگ که به یک طرف لگن دستگاه چسبیده است یا موارد دیگری مانند پتو و لحاف این مشکل را ایجاد می کنند.
برای جلوگیری از این امر از قرار دادن وسایل خیس همراه با وسایل خشک در داخل ماشین لباسشویی خودداری کنید و اگر این امر برای شما اجتناب ناپذیر است سعی کنید حوله‌ها یا پتوهای بیشتری را در دستگاه قرار دهید تا وزن متعادل شود.

3. عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

بسیاری از افراد هنگام روشن کردن ماشین لباسشویی خود به ظرفیت و وزن متوسطی که دستگاه می تواند متحمل شود توجهی نداشته و ماشین لباسشویی خود را مملو از لباس ، حوله یا وسایل دیگر می کنند.
این مسئله ممکن است باعث ایجاد اشکال در چرخه شستشو و لرزش دستگاه در حین عملکرد شود ، زیرا ممکن است کمک فنرهای ماشین لباسشویی را از بین ببرد.
توجه داشته باشید که حتی قرار دادن لباس کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی نیز ممکن است باعث ایجاد این اشکالات در دستگاه شود بنابراین باید دستگاه را بار مناسب روشن کنید.

5 علت شایع لرزش ماشین لباسشویی
5 علت شایع لرزش ماشین لباسشویی

4. آسیب دیدن کمک فنرهای ماشین لباسشویی

در ماشین‌های لباسشویی که درب آنها در جلوی دستگاه قرار دارد کمک فنرهایی متصل به فریم پایه و قسمت خارجی لگن برای کاهش حرکت لگن در حین چرخیدن قرار داده شده است.
هر ماشین لباسشویی دارای دو تا چهار کمک فنر است که باعث کاهش میزان حرکتی است که به دستگاه منتقل می شود.
در صورتی که این کمک فنرها آسیب دیده یا تضعیف شده و یا از جای خود خارج شده باشند ، هنگامی که بار نامتعادل وارد دستگاه شود ماشین لباسشویی در حین عملکرد دچاره لرزش می شود که باید به سرعت این مشکل برطرف شود تا سایر اجزاء آسیب نبینند.
اگر کمک فنرها از جای خود خارج شده باشند تعمیر آن آسان نبوده و نیاز به بررسی و تعمیر توسط تعمیرکاران حرفه ای دارد . زیرا باید محفظه و عملکرد داخلی دستگاه کاملا بررسی شود.

5. آسیب یا خرابی تسمه کاهش حرکت لگن

این مشکل معمولاً در ماشین‌های لباسشویی که درب آنها از بالا است اتفاق می‌افتد . در این گونه دستگاه ها برای کاهش حرکت لگن دستگاه از چهار تسمه لاستیکی در چهار گوشه بالایی لگن دستگاه استفاده می شود تا از برخورد لگن دستگاه با بدنه آن که باعث ایجاد لرزش و سر و صدا می شود جلوگیری شود.
استفاده مکرر از ماشین لباسشویی و روشن کردن آن با بارهای نامتعادل باعث فرسودگی یا پاره شدن تسمه ها شده و ممکن است نیاز به تعویض آنها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *