ماهان سرویس .

علت باز نشدن درب لباسشویی بوش + راه حل

ماشین لباسشویی بوش شستشو را تمام کرد، شما به سراغ آن رفتید تا لباس های تمیز را بگیرید و آویزان کنید، اما وقتی دستگیره را کشیدید متوجه شدید که ماشین باز نمی شود. دلایل باز نشدن درب لباسشویی بوش چیست و در چنین شرایطی چه باید کرد، ماهان سرویس به شما می گوید چه باید کرد ؟

 رفع مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش بدون تعمیرکار :

برای تماس با ماهان سرویس عجله نکنید، شاید خودتان بتوانید با مشکل مقابله کنید. دلایل زیر را بررسی کنید.

1. قفل حرارتی دستگاه خنک نشده است. در این گونه قفل ها، هنگامی که ولتاژ به آن اعمال می شود، عنصر حرارتی صفحه دو فلزی را گرم می کند، خم می شود . در نتیجه درب مسدود می شود. بنابراین، اگر سعی کنید بلافاصله پس از پایان شستشو درب را باز کنید، موفق نخواهید شد. چند دقیقه صبر کنید تا صفحه خنک شود، قفل دستگاه نیز باز می شود.

2. خرابی واحد کنترل رخ داده است. گاهی اوقات، به خصوص پس از نوسانات برق، بخش کنترل الکترونیک ماشین لباسشویی از کار می افتد. برای رفع آن، سعی کنید ماشین لباسشویی را به مدت 10-15 دقیقه از برق بکشید و سپس دوباره آن را وصل کنید. اگر خرابی یک بار باشد، دوباره راه اندازی می شود، دریچه باز می شود و دستگاه بوش باز می شود.

3. برق دستگاه قطع است . شاید در سراسر خانه، یا آپارتمان برق قطع باشد یا فقط در آن پریز مشخص برای دستگاه . دلیل آن ممکن است معیوب بودن پریز ، بارگذاری بیش از حد با لوازم برقی پرمصرف باشد . در این صورت لازم است با یک برقکار تماس بگیرید و پریز را عوض کنید .

باز نشدن درب لباسشویی بوش
باز نشدن درب لباسشویی بوش

نقص هایی که باید توسط ماهان سرویس برطرف شوند :

هزاران تجربه تعمیر ماشین لباسشویی بوش با درهای باز نشدنی در ماهان سرویس به ما این امکان را داده اند تا لیستی از خرابی های رایج را تهیه کنیم :

1. UBL ( مسدود کننده درب یا قفل) درب ماشین لباسشویی خراب است

UBL ( مسدود کننده درب یا قفل) درب ماشین لباسشویی را در حین کار مسدود می کند. هنگامی که شستشو به پایان می رسد، ماژول کنترل تامین ولتاژ به قفل را متوقف می کند، در نتیجه صفحه دو فلزی خنک می شود، به عقب خم می شود، و درب باز می شود. با گذشت زمان، صفحه دو فلزی انعطاف پذیری خود را از دست می دهد، بنابراین پس از شستشو به عقب خم نمی شود، درب باز نمی شود و دستگاه باز نمی شود.
نشانه ها
درب ماشین لباسشویی بوش بعد از شستشو باز نمی شود. آب در مخزن وجود ندارد.
راه حل : قفل باید با قفل جدید تعویض شود.

2. دسته درب به صورت مکانیکی شکسته است

دسته برای باز کردن دریچه طراحی شده است. وقتی آن را می کشید، دسته به فنر فشار می آورد، زبانه دری که دریچه را ثابت می کند دور می شود و دستگاه باز می شود. دسته از پلاستیک ساخته شده است، بنابراین به دلیل عدم دقت در حمل و نقل یا استفاده از نیروی فیزیکی بیش از حد، به راحتی در نقاط اتصال داخل دریچه شکسته می شود.
نشانه ها : دسته دریچه ماشین لباسشویی بوش به طرز مشکوکی آزادانه حرکت می کند یا حتی از کار افتاده است. دستگاه باز نمی شود.
راه حل : دسته باید تعویض شود.

3 . ماژول کنترل معیوب است

برد کنترل را «مغز» ماشین لباسشویی می نامند. این یک ریزمدار که سیگنال ها را دریافت می کند و به تمام عناصر دستگاه دستور می دهد. اگر در حین شستشو در موقعیت اعمال ولتاژ به قفل (UBL) “گیر” باشد، ماشین لباسشویی باز نمی شود. دلایل خرابی برد نوسانات برق یا ورود رطوبت به واحد کنترل است.
نشانه خرابی : درب ماشین لباسشویی بوش پس از اتمام شستشو باز نشد، اگرچه برنامه به پایان رسید.
راه حل : ماهان سرویس تمام عناصر در مدار UBL را بررسی می کند، موارد معیوب را شناسایی می کند و آنها را با قطعه جدید جایگزین می کند. اگر پردازنده ماژول کنترل از کار افتاده باشد، برد کاملا تغییر می کند.

4 روش برای باز کردن درب قفل شده ماشین لباسشویی بوش بعد از شستشو

به دلایل ایمنی، قبل از باز کردن ماشین لباسشویی، برق را با جدا کردن دوشاخه از پریز برق جدا کنید.
چهار روش برای باز کردن درب ماشین لباسشویی معیوب وجود دارد و یکی از آنها فقط برای برند بوش مناسب است. ما آنها را به ترتیب فهرست کرده ایم. اینکه کدام روش برای ماشین لباسشویی بوش شما مناسب است بستگی به مدل و دلیل باز نشدن آن دارد.

روش 1 – ماشین لباسشویی را از برق بکشید

ماشین لباسشویی بوش را از پریز جدا کنید، 10-15 دقیقه صبر کنید و سعی کنید در را باز کنید. این روش در صورت خرابی برد کمک خواهد کرد. هنگامی که از برق جدا می شود، ولتاژ به قفل قطع می شود، UBL خنک می شود، صفحه دو فلزی به موقعیت اولیه خود باز می گردد و درب باز می شود.

روش 2 – کابل باز کردن اضطراری درب را بکشید

برخی از مدل های ماشین لباسشویی بوش مجهز به کابل اضطراری برای باز شدن درب اضطراری می باشند. در پشت دریچه فیلتر تخلیه دستگاه قرار دارد و معمولاً رنگ روشن دارد: زرد، قرمز، نارنجی. آن را بکشید و دریچه باز می شود.

روش 3 – از خط کش یا کارت بانکی برای بازکردن درب استفاده کنید

یک کارت یا خط کش را در فضای بین در و بدنه واشر بوش نزدیک قفل قرار دهید. آنها را روی زبانه به سمت مرکز دریچه فشار دهید تا در باز شود. همچنین می توانید از نخ ماهیگیری یا طناب نازک استفاده کنید. با آنها زبان را از کنار قفل قلاب می کنیم و همچنین به سمت مرکز دریچه می کشیم. این روش برای دسته شکسته یک ماشین لباسشویی عالی است، اما استثناهایی وجود دارد. در برخی از مدل های بوش هنگام باز شدن، زبانه به سمت مرکز دریچه حرکت نمی کند، بلکه در جهت مخالف حرکت می کند، بنابراین این روش مناسب نیست.

روش 4 – از قاشق یا چاقو استفاده کنید (برای مدل های بوش با قلاب دریچه ای که به سمت قفل خم می شود)

این روش برای مدل های ماشین لباسشویی بوش با دسته شکسته استفاده می شود که در آن قلاب هنگام باز شدن دریچه به سمت دریچه خم می شود و نه به مرکز (به عنوان مثال در Bosch Serie 6 VarioPerfect، Bosch Logixx .
در این مورد، خط کش یا کارت بانکی مناسب نیست و باید متفاوت عمل کنید. یک قاشق بردارید و آن را با انتهای مخالف به فضای بین دسته و چارچوب دریچه تقریباً در مرکز دسته بچسبانید. یک پنجه وجود دارد. با قاشق روی پا را با قدرت فشار دهید، زبان در خم می شود و در باز می شود. چاقو به جای قاشق نیز مناسب است.

دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش هرچه باشد، ماهان سرویس می تواند آن را رفع کند. تکنسین ماهان سرویس به خانه شما می آید، درب دستگاه را باز می کند و دلیل دقیق باز نشدن آن را مشخص می کند. اگر دلیل آن خرابی باشد، متخصص با رضایت شما، تعمیرات را در منزل انجام می دهد، عملکرد تجهیزات را بررسی می کند دستگاه را تست کرده و تحویل می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *