ماهان سرویس .

5 علت لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی ، حالتی است که دستگاه به جای پاکسازی ظروف، لکه‌ها یا رسوب‌های مختلفی را  روی ظروف ایجاد می‌کند. لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی می‌تواند در صورتی رخ دهد که ماشین ظرفشویی به درستی عمل نکند یا مشکلاتی نظیر عدم تخلیه درست مواد شوینده، دمای آب نامناسب، دسترسی نامناسب به ظروف یا سایر عوامل مرتبط با عملکرد ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد.

دلایل احتمالی لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

لکه انداختن ماشین ظرفشویی بر روی ظروف ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در زیر به برخی از عوامل رایجی که می‌توانند باعث لک انداختن ماشین ظرفشویی شوند، اشاره کرده ایم:

کیفیت آب

کیفیت آب مصرفی در منطقه شما می‌تواند تأثیر زیادی بر لکه‌ اندازی داشته باشد. آب نرم ( کربنات و کلسیم و مگنزیم کمتر) به طور معمول به مقدار کمتری لکه نسبت به آب سخت ( مواد معدنی بیشتر) ایجاد می‌کند. آب سخت می‌تواند رسوباتی روی ظروف بگذارد.

لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی
لک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

مواد شوینده

نوع و کیفیت مواد شوینده استفاده شده در ماشین ظرفشویی نیز بر لک انداختن ماشین ظرفشویی تأثیر دارد. استفاده از مواد شوینده با کیفیت پایین یا مقدار نامناسب ممکن است لکه‌اندازی را افزایش دهد. همچنین، ممکن است برخی مواد شوینده با آب یا ظروف ناسازگار باشند.

دما

دمای آب در ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند نقش داشته باشد. دمای آب بالا ممکن است باعث تغییر رنگ برخی مواد غذایی بر روی ظروف شود و لکه‌اندازی ایجاد کند.

نشت‌ها و نقص‌های ماشین ظرفشویی

نشت‌های آب یا مواد شوینده از قسمت‌های مختلف ماشین ظرفشویی می‌توانند به ظروف برسند و لکه ایجاد کنند. همچنین، نقص‌های موجود در دستگاه یا سیستم تخلیه می‌توانند باعث لک انداختن ماشین ظرفشویی شوند.

نوع و مواد ظروف

برخی از ظروف ممکن است ناسازگاری با ماشین ظرفشویی داشته باشند و لکه را به وجود بیاورند، به ویژه اگر ظروف مختلفی باشند که از جنس‌ها و مواد مختلفی ساخته شده‌اند.

چنانچه با بررسی های اولیه توسط خودتان مشکل رفع نشد ، برای تعمیر ماشین ظرفشویی ، با ماهان سرویس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *