ماهان سرویس .

5 علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی به معنای وارد نشدن درست جریان آب به داخل دستگاه است. از آنجایی که این مشکل می ‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود بنابراین نیاز است دستگاه به صورت کاملا تخصصی توسط تعمیرکاران ماهر و متخصص در این زمینه بررسی شود تا منبع مشکل شناسایی و دستگاه تعمیر شود .

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است عبارت باشد از:

1 . خرابی پمپ آب

خرابی پمپ آب به دلایل زیر می ‌تواند به آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی منجر شود :

– عدم جریان آب

پمپ آب در ماشین ظرفشویی مسئول جابجایی آب است. وقتی پمپ آب خراب می‌ شود، جریان آب به درستی برقرار نمی ‌شود و ماشین ظرفشویی قادر به جذب آب نمی ‌باشد.

– عدم  فشار آب کافی

پمپ آب برای ایجاد فشار لازم برای جابجایی آب در دستگاه مهم است. در صورت خرابی پمپ آب، فشار آب کافی برای جریان به درستی ایجاد نمی‌شود و بنابراین ماشین ظرفشویی قادر به گرفتن آب نخواهد بود.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی
آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

– عدم ایجاد جریان آب مناسب

پمپ آب مسئول ایجاد جریان آب در دستگاه است. در صورت خرابی پمپ آب، جریان آب به درستی ایجاد نمی‌شود و آب به ماشین ظرفشویی تامین نمی‌شود.

– خرابی سیستم الکترونیکی پمپ

پمپ آب الکترونیکی می‌تواند مشکلاتی داشته باشد که باعث قطع عملکرد پمپ و عدم جریان آب در ماشین ظرفشویی شود.
در صورتی که پمپ آب ماشین ظرفشویی ال جی خراب شده است، بهتر است با خدمات پس از فروش ال جی تماس بگیرید یا از یک تکنسین مجاز جهت تعمیر و تعویض پمپ کمک بگیرید.

2. مسدود شدن لوله‌های آب

لوله‌های آب که آب را به ماشین ظرفشویی تامین می‌کنند، می‌توانند مسدود شوند و جریان آب را متوقف کنند. این مسدودیت می‌تواند به علت رسوبات، ذرات غیرخالص و یا کوچک در لوله‌ها ایجاد شود.

3 . کثیف شدن فیلتر آب

فیلتر آب در ماشین ظرفشویی برای جدا کردن ذرات معلق و آلودگی‌ها از آب استفاده می‌شود.

کثیف شدن فیلتر آب می‌تواند به دلایل زیر به آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی منجر شود :

– مسدود شدن جریان آب

فیلتر آب در ماشین ظرفشویی ال جی برای جدا کردن ذرات معلق و آلودگی‌ها از آب استفاده می‌شود. در صورتی که فیلتر آب کثیف شده باشد، جریان آب به درستی برقرار نمی ‌شود و آب به ماشین ظرفشویی تامین نمی‌ شود.

– کاهش فشار آب

وجود ذرات معلق در فیلتر آب می‌تواند باعث کاهش فشار آب شود. این کاهش فشار می ‌تواند باعث عدم جریان آب کافی به ماشین ظرفشویی شود و در نتیجه عدم آبگیری را تجربه کنید.

– خرابی سیستم فیلتر آب

در برخی موارد، خرابی در سیستم فیلتر آب می‌تواند به عدم جریان آب در ماشین ظرفشویی منجر شود. ممکن است قطعات داخلی فیلتر آب خراب شده یا بسته شده باشند که جریان آب را مسدود کنند.
در صورتی که فیلتر آب ماشین ظرفشویی ال جی کثیف شده است، بهتر است آن را تمیز کنید یا در صورت نیاز، فیلتر را تعویض کنید. معمولاً دستورالعمل‌های تمیزکاری و تعویض فیلتر در دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی آمده است.

4 . شیر آب بسته است

مطمئن شوید که شیر آبی که به ماشین ظرفشویی متصل است، به درستی باز شده است. در صورت بسته بودن شیر، آب به ماشین ظرفشویی دسترسی ندارد و آبگیری انجام نمی‌شود.

5 . خرابی سیستم الکترونیکی دستگاه

در برخی موارد، مشکلات در سیستم الکترونیکی ماشین ظرفشویی می ‌تواند به عدم جریان آب منجر شود. این مشکلات ممکن است به خطاهای سنسورها، ترمینال‌های الکتریکی، کنترلرها و سیم‌های قطعه‌های الکترونیکی مربوطه برگردد.
در صورتی که ماشین ظرفشویی ال جی آبگیری نمی کند، بهتر است با خدمات پس از فروش ال جی تماس بگیرید یا با تکنسین مجاز مشورت کنید تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر کنند.

نحوه جلوگیری از مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی

برای جلوگیری از مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی، می ‌توانید به موارد زیر توجه داشته باشید:

– تمیز کردن و نگهداری فیلتر آب

به منظور جلوگیری از کثیف شدن و مسدودیت فیلتر آب، باید به تمیزی و نگهداری منظم آن توجه کنید. فیلتر آب را بر اساس دستورالعمل تولید کننده تمیز کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

– استفاده از آب کیفیت بالا

استفاده از آب تمیز و با کیفیت بالا می ‌تواند به جلوگیری از رسوب‌ها و ذرات آلوده در فیلتر آب کمک کند. اگر آب در منطقه شما آلوده است، می ‌توانید از فیلتر آب جانبی یا سیستم تصفیه آب استفاده کنید.

– نگهداری پمپ آب

پمپ آب مهمترین عامل در جریان آب ماشین ظرفشویی است. برای جلوگیری از خرابی پمپ آب، به نکات زیر توجه کنید:

از فشار آب مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید و مطمئن شوید که فشار آب در محدوده مورد نیاز توسط تولید کننده مشخص شده است.
از سیستم تصفیه آب استفاده کنید تا از رسوبات و ذرات آلوده در آب پیشگیری شود.
در صورت لزوم، پمپ آب را به صورت دوره‌ای تعویض کنید.پ

– رعایت دستورالعمل‌های تمیزکاری

مراقبت و تمیزکاری منظم ماشین ظرفشویی ال جی می‌ تواند به جلوگیری از تجمع رسوبات و آلودگی در دستگاه کمک کند. به دستورالعمل‌های تمیزکاری ماشین ظرفشویی ال جی در کتابچه راهنما توجه کنید و برنامه‌های تمیزکاری را به صورت دوره‌ای اجرا کنید.

– مراقبت از لوازم جانبی

لوازم جانبی مانند سبدهای ظرفشویی و ظروف را پیش از قرار دادن در ماشین ظرفشویی، از آلودگی‌ها و رسوب‌ها پاکسازی کنید. از استفاده از لوازم جانبی با کیفیت و مناسب برای ماشین ظرفشویی ال جی اطمینان حاصل کنید.
با رعایت این موارد، می‌توانید خطر مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی را کاهش دهید و عملکرد بهتری از دستگاه خود داشته باشید.

برای عیب یابی و رفع مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی ال جی ، می توانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج توسط ماهان  سرویس ، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *