شایعترین عیوب کولر گازی و روش رفع آن

در فصل گرما ، بیشترین تماس با ماهان سرویس ، جستجوی تعمیرکار کولر گازی در کرج است .
با رسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا استفاده از کولر گازی به خصوص در مناطق و شهرهایی که دارای آب و هوای گرمسیری می باشند ، امری رایج است اما برای این که بتوان از هوای خنک و مطبوع تولید شده توسط این کولرهای گازی نهایت لذت و استفاده را برد لازم است هر چند وقت یک بار این کولرها سرویس شوند.
برای سرویس کردن کولرهای گازی و یا تعمیر خرابی این نوع کولرها در کرج نمایندگی  و مراکز معتبری وجود دارند که با داشتن نیروهای مجرب و توانمند در زمینه تعمیر و ارائه خدمات پس از فروش کولر آماده خدمت رسانی به مشتریان می باشند.
در این مقاله به معرفی و بررسی برخی از رایج ترین مشکلات موجود در کولرهای گازی و طریقه ی رفع این مشکلات پرداخته ایم تا بتوانیم شما را در رفع این عیوب یاری کنیم.

بهترین تعمیرکار کولر گازی در کرج

بهترین تعمیرکار کولر گازی در کرج

شایع ترین مشکلات کولرهای گازی

1. کثیف شدن فیلتر هوا

یکی از قطعات کولر گازی که در صورت توجه نکردن و نادیده گرفتن آن ، می تواند باعث پایین آمدن راندمان کولر شده و خود این مسئله می‌تواند موجب خرابی دیگر قطعات کولر نیز شود ، فیلتر هوا می باشد.
لازم است که فیلتر هوا پس از هر چند بار استفاده از کوله کاملاً تمیز شود.

2. ایجاد باد گرم از کولر گازی

یکی از مشکلاتی که ممکن است به دلیل روشن نشدن کمپرسور ایجاد شود، تولید باد گرم می باشد . نشتی گاز فریون از کولر یکی دیگر از دلایل ایجاد باد گرم است در صورت نشتی گاز فریون باید یک تعمیر کار تخصصی محل نشتی را تشخیص داده وآن را برطرف کنند.
از دلایل دیگر ایجاد باد گرم توسط کولر گازی می توان به خراب بودن پروانه خنک کننده کندانسور اشاره نمود . در صورتی که دریچه کولر را برداشته و درپوش را جدا کنید می‌توانید پروانه خنک کننده را بررسی کنید.

3. ریزش آب از کولر

هنگامی که کولر دارای آبریزی می باشد علامت مسدود شدن راه آب خروجی است. شما می توانید این مشکل را با باز کردن مسیر تخلیه آب برطرف کنید. زمانی که گاز کولر کم باشد نیز می‌تواند باعث نشتی آب از کولر شود.

4. ایجاد صدای نامتعارف از کولر گازی

سر و صدای زیاد یکی از رایج ترین مشکلات برای افرادی است که دارای کولرهای گازی می باشند . برای برطرف کردن این صداهای ناهنجار ابتدا باید جای کولر را تنظیم کرده و آن را ثابت کنید به طوری که هنگام نصب جای آن کاملا تراز باشد ف سپس باید پیچ کانال ها و قسمت‌های دیگر کولر را بررسی کنید تا مبادا شل شده باشند.

5. عدم روشن شدن سیستم تهویه مرکزی

در صورتی که سیستم تهویه مرکزی کولر گازی شما روشن نمی شود باید سعی کنید تنظیمات ترموستات و کنترل آن را انجام دهید. اگر با این کار مشکل شما برطرف نشد باید از متخصصان حرفه‌ای کمک بگیرید.

6. خاموش شدن کولر گازی

در صورتی که کولر گازی شما در حین کارکرد به طور ناگهانی خاموش می شود ممکن است برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه با مشکل روبرو شده باشد. در این صورت باید سریعا از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بخواهید تا مشکل را برای شما برطرف کند. خرابی فرمان یا مدار الکتریکی دستگاه ممکن است مشکلات دیگری از جمله اختلال در کولر گازی و یا عمل نکردن دستگاه طبق برنامه و… ایجاد کند.
از دیگر مواردی که موجب خاموش یا روشن شدن ناگهانی کولر می شود بالا بودن آمپر مصرفی می باشد که ممکن است به دلیل مشکل در سیم کشی باشد. در صورتی که سیم کشی ایراد داشته باشد خطرناک بوده و ممکن است آتش سوزی ایجاد شود.

7. یخ زدن کولر گازی

اولین و مهم ترین علت یخ زدگی کولر گازی می تواند به خاطر کافی نبودن گاز باشد که در این صورت باید کولر را از نظر نشتی گاز بررسی کنید هنگامی که فیلتر های کولر کثیف باشند یا گرد و خاک زیادی گرفته باشند نیز می توانند سبب یخ زدن شوند . از دیگر دلایل یخ زدن کولر گازی می توان به انسداد مسیر لوله ها اشاره نمود.

8. کار نکردن فن داخلی کولر

هنگامی که فن داخلی کولر کار نمی کند ممکن است چندین عامل باعث ایجاد این مشکل شوند. یکی از این عوامل کثیف بودن فیلتر می باشد ، عامل دیگر شکستگی خازن ها یا سوختگی سیم ها می باشد . از دلایل دیگر کار نکردن فن داخلی می توان به از کار افتادن یا شکستن موتور گردش هوا اشاره نمود برای آنکه متوجه شوید مشکل از کجاست کافیست دستگاه تهویه مطبوع خود را باز کرده و ان را بررسی کنید تا علت مشکل را دریابید.

9. مصرف برق زیاد

در صورتی که اتصالات الکتریکی در کولر دچار اشکال شده و یا سوخته باشند می‌تواند باعث مصرف برق زیاد دستگاه شود. از عوامل دیگر مصرف برق زیاد توسط دستگاه می توان به عملکرد نامناسب موتور ، دریچه‌های گردش هوا و لوله ها اشاره نمود. همچنین باید دقت داشته باشید که لوله های اواپراتور قسمت داخلی و لوله های کندانسور نیز کثیف نباشند.
در صورتی که شما دارای کولر گازی در منزل یا محل کار خود هستید و نیاز به تعمیرکار مناسب در شهر کرج دارید ، باید بدانید که برای تعمیر کولر گازی در کرج نمایندگی و مراکز معتبری وجود دارد که دارای نیروهای ماهر و آموزش دیده ای هستند که با مراجعه به آن جا می توانید از خدمات آن ها استفاده کنید.

بهترین تعمیرکار کولر گازی در کرج

فرقی نمیکند در کدام منطقه کرج ساکن هستید . تمام مناطق (فردیس – محمدشهر – منظریه – گوهردشت – عظیمیه – جهانشهر – مهرشهر – باغستان و… ) و تمام مناطق استان البرز ( هشتگرد – نظرآباد – ماهشهر و… ) و حتی تهران ، کارشناسان مجرب ماهان سرویس ، کلیه خدمات کولر گازی ، نصب ، سرویس و تعمیر آن را در اسرع وقت انجام می دهند .

تماس با ماهان سرویس
تلفن : 09353001695 – 33536998 (026)